06.12.2017 15:20 26 Redakcja/mat.prasowe

Lokalna Platforma Obywatelska po wyborach wewnętrznych.

Fot. archiwum

Struktury Platformy Obywatelskiej przeszły cykl wyborów wewnętrznych. Ich celem był wybór przewodniczących lokalnych kół miejskich oraz gminnych, zarządów kół, członków rady PO w powiecie, rady regionu oraz szefa regionalnej Platformy. W miastach powiatu wejherowskiego zmiany nastąpiły tylko w Redzie.

Na terenie powiatu wejherowskiego władze w poszczególnych kołach wybrali ich członkowie. Natomiast członków rady PO w powiecie wejherowskim, przewodniczącego powiatowego oraz wybór szczebla regionalnego dokonali członkowie Platformy w wyborach powszechnych.

Bardzo się cieszę, że po raz pierwszy wszyscy członkowie Platformy mieli możliwość głosowania na władze poszczególnych struktur w sposób bezpośredni. Wcześniej takie wybory odbywały się poprzez delegatów – informuje Jacek Gafka, przewodniczący PO w Wejherowie.

Nowym przewodniczącym PO w Redzie został Dariusz Szczepiński. W Rumi na przewodniczącego PO na nową trzyletnią kadencję członkowie koła wybrali Michała Pasiecznego, a w Wejherowie szefem PO pozostał Jacek Gafka. W powiecie strukturami partii przez kolejną kadencję kierować będzie Józef Reszke, a w województwie pomorskim – Sławomir Neumann.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...