07.12.2017 09:37 0 Redakcja/KWP Gdańsk

Fałszywy pracownik kablówki zatrzymany

Zdjęcie ilustracyjne/archiwum TTM

Zawsze działał w podobny sposób: próbował wzbudzić zaufanie, podając się za przedstawiciela telewizji kablowej, gazowni lub innych firm. Gdy udało mu się wejść do środka, plądrował mieszkanie, kradnąc pieniądze i wartościowe przedmioty. Policjanci poinformowali o zatrzymaniu 33-latka, który jest podejrzany o dokonywanie tych przestępstw.

Zatrzymany jest mieszkańcem Gdyni i na terenie tego miasta mógł się dopuścić przewinień. W listopadzie kryminalni z komisariatu w Gdyni-Chyloni pracowali nad sprawą kradzieży pod pozorem kontroli sprzętu w mieszkaniach. Warto podkreślić, że ofiarami najczęściej padały osoby starsze, które nie zachowały podstawowych zasad ostrożności.

Metoda działania sprawcy kradzieży była prosta i dość powszechna. Aby odwrócić uwagę domowników, prosił o szklankę wody, a kiedy zostawał sam w pomieszczeniu, przeszukiwał meble, kradnąc pieniądze i wartościowe przedmioty.

Zatrzymany przez policjantów z Chyloni 33-latek usłyszał już trzy zarzuty popełnienia przestępstwa, wszystkie miały miejsce w drugiej połowie listopada tego roku. Zarzuty dotyczyły kradzieży biżuterii i karty bankomatowej oraz wypłaty pieniędzy przy użyciu skradzionej karty. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności – informują mundurowi z Gdyni.

Wobec podejrzanego zastosowano dozór policyjny. Śledczy sprawdzają, czy gdynianin nie popełnił więcej podobnych przestępstw.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...