05.12.2017 14:00 53 Redakcja / TTM

Arkadiusz Szczygieł będzie kandydował na prezydenta Wejherowa

Fot. TTM

Przewodniczący niedawno powstałego klubu politycznego „Dla Wejherowian” będzie kandydował na stanowisko prezydenta miasta. Mowa o radnym Arkadiuszu Szczygle, który ogłosił tę decyzję podczas wtorkowej (5 grudnia) konferencji w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej.

Choć termin nadchodzących wyborów samorządowych jest dość odległy, przypadnie najprawdopodobniej 4 lub 18 listopada 2018 roku, to mieszkańcy Wejherowa już teraz znają nazwisko jednego z kandydatów na urząd prezydenta miasta.

Chcemy, żeby mieszkańcy mogli dogłębnie poznawać kandydatów, mieli na to odpowiednio dużo czasu, stąd tak wczesne ogłoszenie mojej kandydatury – wyjaśnia Arkadiusz Szczygieł. – Natomiast jeśli chodzi o program naszego klubu, to ma być on efektem dialogu i konsultacji z mieszkańcami – dodaje.

Spotkania członków klubu „Dla Wejherowian” z lokalną społecznością mają ruszyć w pierwszym kwartale 2018 roku. Wówczas między innymi na podstawie rozmów oraz ankiet zostaną określone priorytetowe działania, które miałby podjąć w przyszłości kandydat na prezydenta miasta.

Budżet nie jest z gumy, a słowo „odpowiedzialność” jest bardzo ważne. Jeśli mamy ograniczony budżet i mamy go odpowiedzialnie przygotować na kilka najbliższych lat, to chcemy zaproponować optymalny program inwestycyjny, opiewający na maksymalnie kilkadziesiąt milionów – podsumowuje radny.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

W osiągnięciu celu kandydata na prezydenta mają wspierać członkowie klubu „Dla Wejherowian”. Powstał on 14 listopada, o czym pisaliśmy w tym artykule. Ugrupowanie tworzą: Teresa Skowrońska, Grzegorz Skowroński, Mateusz Schmidt oraz Arkadiusz Szczygieł. Radni, jak wielokrotnie podkreślają, chcą być merytoryczną opozycją dla obecnych władz miasta.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...