05.12.2017 11:41 18 Redakcja/Reda.pl

Ważny etap modernizacji skrzyżowania w Redzie

Źródło: www.nadmorski24.pl/kamery.html

Wraz z końcem wakacji i sezonu turystycznego w Redzie rozpoczęła się najważniejsza w ciągu ostatnich lat inwestycja drogowa. Chodzi o modernizację skrzyżowania ulic Puckiej, Gdańskiej i Wejherowskiej. Zgodnie z przewidywaniami, nie obyło się bez problemów komunikacyjnych. Inwestor przedstawił harmonogram robót na 4–8 grudnia, które oznaczają dalsze utrudnienia dla kierowców.

Przypomnijmy, że modernizacja tego węzła drogowego wiąże się z nabyciem pobliskiej działki przez prywatnego inwestora. Inwestycja jest współfinansowana przez miasto, które wyłożyło 350 tysięcy złotych. Prawdopodobnie przed letnim sezonem 2018 roku zakończy się przebudowa skrzyżowania, a wraz z nią – uciążliwości dla kierowców. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Od poniedziałku 4 grudnia trwają roboty drogowe przy wykonaniu podbudowy na prawoskręcie z Gdyni do Pucka oraz, w tym samym zakresie, na ulicy Cechowej. Wykonywana jest też zatoka autobusowa w pełnej konstrukcji wraz z zakończeniem prac przy chodnikach. Na środę (6 grudnia) zaplanowano frezowanie nawierzchni na potrzeby robót bitumicznych.

W nocy z czwartku na piątek (7–8 grudnia – red.) zaplanowano wykonanie warstwy wiążącej/wyrównawczej i prawo- + lewoskręt na kierunku Gdynia–Wejherowo + ul. Cechowa, a dzień później, w nocy z piątku na sobotę, wykonanie warstwy ścieralnej w tych samych lokalizacjach – i zjazdów na DW216 zakończenie robót bitumicznych – informuje wykonawca.

Fot. TTM/archiwum

Poza tym dzień później będzie wykonane oznakowanie poziome, jeśli w tym czasie nie spadnie deszcz. Kontynuowane będą też roboty brukarskie i wykonanie oznakowania pionowego.

Z kolei na wtorek (5 grudnia) zaplanowano ważne prace w zakresie sygnalizacji świetlnej i energetyki. Powinna już zostać docelowo załączona sygnalizacja świetlna. Tym samym nastąpi zmiana przejścia dla pieszych na nowe. Ze względu na konieczność wyłączenia świateł, ruchem kierowała policja. Również na wtorek przewidziano montaż słupów oświetleniowych. Zostanie również zamontowana nowa sygnalizacja świetlna na potrzeby wyjazdu z terenu OSP.

Wykonawca zadeklarował, że do 8 grudnia powinien się zakończyć pełen zakres robót w zakresie kanalizacji deszczowej. Natomiast roboty teletechniczne zostały już ukończone.

Fot. TTM/archiwum


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...