27.11.2017 12:20 0 Ewelina Magdziarczyk-Plebanek

Wejherowo: Seniorzy świętowali w Miejskiej Bibliotece Publicznej

mat. pras.

Podczas środowej uroczystości zakończenia konkursu „Powiew Weny” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie, zainaugurowana została działalność wyremontowanej Sali Konferencyjnej. Zyskano w ten sposób przestrzeń do bogatej działalności biblioteki, która skierowana jest do szerokiego grona odbiorców. Mogli się o tym przekonać najstarsi czytelnicy, dla których 24 listopada został zorganizowany Dzień Seniora.

Impreza rozpoczęła się występem artystycznym przygotowanym przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie: Wiesławę Szypelt z zespołem muzycznym „Awokado” oraz Agnieszkę Peplińską–Kardę z młodszymi uczniami. W wykonaniu pierwszej grupy widzowie usłyszeli znane utwory patriotyczne. Młodsze dzieci zauroczyły seniorów przygotowanym specjalnie na tę okazję występem artystycznym: był taniec, zabawne skecze i wzruszające wierszyki dla babć i dziadków.

Po występach seniorzy odwiedzali różne stanowiska biblioteczne, przy których każdy znalazł coś dla siebie. Pojawił się słodki poczęstunek, specjalnie dobrane gry planszowe, warsztaty malarskie, prezentacja oferty bibliotecznej (w tym audiobooków i książek z dużą czcionką), a także projekcja kampanii społecznych, dotyczących wieku dojrzałego. Współorganizatorem Dnia Seniora był Powiatowy Zespół Szkół Policealnych w Wejherowie, dzięki któremu pojawią się także punkty medyczno-kosmetyczne: masaż i kosmetyka dłoni. Obydwa cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem.

Dzień Seniora odbył się dzięki współpracy kilku instytucji i grup skupionych wokół biblioteki. Obok wspomnianego Powiatowego Zespołu Szkół Policealnych w Wejherowie i Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie był to Dyskusyjny Klub Książki dla Dorosłych i Stowarzyszenie Artystów Plastyków „Pasja” w Wejherowie. Dzięki tak udanej współpracy Seniorzy mogli świętować, korzystając z bogatej i różnorodnej oferty.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...