22.11.2017 15:46 8 Redakcja / TTM

Wejherowo: Potrącono 84-latkę, syn i policjanci poszukują sprawcy

Fot. TTM

W środowy poranek (22 listopada) na ulicy Bolesława Prusa w Wejherowie najprawdopodobniej samochód osobowy potrącił pieszą 84-latkę, a kierowca uciekł. Kobieta z ciężkimi obrażeniami została przetransportowana do szpitala. Obecnie policja oraz syn poszkodowanej poszukują sprawcy.

Około godziny 6:15 zadzwonił do mnie nieznany numer, że mama została potrącona na przejściu dla pieszych, na ulicy Bolesława Prusa w Wejherowie. Dzwoniący do mnie pan powiadomił wcześniej pogotowie ratunkowe oraz policję. Podziękowałem mu, wsiadłem w samochód i pojechałem na miejsce wypadku – relacjonuje Marian Głombiowski, syn poszkodowanej.

Tam czekali już policjanci oraz zespół ratownictwa medycznego, który udzielał pomocy 84-latce. Okazało się, że sprawca wypadku uciekł.

Nie udzielił pomocy mamie, po prostu uciekł. Sprawca poruszał się najprawdopodobniej niewielkim samochodem osobowym. Pojazd miał uszkodzoną maskę i lampy, być może przednia szyba też nie była cała – opisuje syn potrąconej.

Pokrzywdzona 84-latka odniosła liczne obrażenia. Między innymi ma złamaną miednicę. W najbliższej przyszłości najprawdopodobniej będzie operowana.

Sprawą zajmują się śledczy, którzy wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia. Natomiast świadkowie wypadku proszeni są o kontakt z komisariatem, można dzwonić pod numer 58 672 97 53 lub 58 672 97 50 – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie

Apeluję do wejherowskiego społeczeństwa, by każdy, kto widział to zdarzenie lub wspomniane auto, powiadomił o tym policję – podkreśla Marian Głombiowski.

Za spowodowanie wypadku, którego następstwem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu bądź śmierć drugiej osoby, może grozić od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...