14.11.2017 16:00 1 Starostwo Powiatowe w Wejherowie / Redakcja

Podsumowanie konkursu o Janie Pawle II

mat. pras.

Już po raz drugi Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie zorganizował konkurs poświęcony pamięci polskiego papieża pt. „Święty Jan Paweł II – Idźmy naprzód z nadzieją”. Inicjatywa skierowana była do dzieci i młodzieży, a jej celem pogłębienie wiedzy o życiu, działalności, twórczości i osobowości papieża Polaka.

Uroczyste podsumowanie, na którym wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe dla 35 laureatów, odbyło się w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Mariola Błaszczuk, wicedyrektor PZPOW w Wejherowie, przygotowała dla laureatów zagadki. Ochotnicy odpowiadali m.in. na pytania dotyczące nazwiska Jana Pawła II, pierwszej pielgrzymki do ojczyzny, wieku najmłodszego papieża w historii, najczęściej przybieranych imion oraz łącznej liczby pielgrzymek papieża Polaka. Za poprawne odpowiedzi dzieci otrzymały drobne upominki. Sponsorem nagród było wejherowskie starostwo.

Całą uroczystość uświetnił występ młodzieży z koła Studio Wokalu prowadzonego przez Weronikę Korthals-Tartas. Wszyscy zebrani mieli okazję wysłuchać trzech różnych utworów w wykonaniu Klaudii Łaty, Przemysława Bruhna i Gracjana Gołębiewskiego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...