14.11.2017 15:31 1 Redakcja/Nadleśnictwo Wejherowo

Zamiast odpoczywać, zdewastowali miejsce rekreacji

Źródło: Nadleśnictwo Wejherowo

Nadleśnictwo Wejherowo poinformowało o akcie wandalizmu, do którego doszło nieopodal Szpitala Miejskiego im. F. Ceynowy. Przeznaczeniem zdewastowanego obiektu była rekreacja na świeżym powietrzu. Okazuje się, że niektórzy chyba opacznie rozumieją to pojęcie…

Inwestycje Nadleśnictwa Wejherowa zostały zrealizowane kilkanaście miesięcy temu, o czym informowaliśmy w tym artykule. Jedną z nich był obiekt położony nieopodal leśniczówki w Kąpinie i wejherowskiego szpitala. Niestety, ostatnio stał się on celem wandali.

To bardzo przykre wydarzenie, ponieważ zostały zniszczone urządzenia, które miały służyć społeczeństwu – informuje nadleśnictwo na swojej stronie internetowej.

Na razie trwa szacowanie strat. Natomiast zlecono już wykonanie nowej tablicy i zniszczenia powinny być usunięte w ciągu najbliższych dni.

Źródło: Nadleśnictwo Wejherowo

Władze nadleśnictwa zwracają się z apelem, aby nigdy nie pozostawać obojętnym wobec aktów chuligaństwa, niezależnie od tego, gdzie mają one miejsce. A jak wiadomo, wandale dokonują zniszczeń nie tylko na terenach leśnych, ale również należących do miasta czy starostwa.

Jeśli ktoś buduje dla ogółu, nie pozostawajmy obojętni, gdy ktoś inny próbuje to zniszczyć. To samo dotyczy zaśmiecania. Starajmy się mobilizować innych, aby zachowywali się właściwie, a wszystkim nam będzie lepiej – apeluje Piotr Karbownik, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Wejherowo.

Zgłoszeń można dokonywać drogą elektroniczną. W tym celu należy wysłać maila do sekretariatu nadleśnictwa na adres: [email protected] lub do posterunku straży leśnej: [email protected] Przez całą dobę można też skontaktować się telefonicznie ze Strażą Miejską w Wejherowie pod numerem: 58 677 70 40.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...