14.11.2017 18:30 0 Redakcja

Gwiazdy światowego armwrestlingu ponownie zagoszczą w Rumi

Źródło: archiwum

W weekend (18-19 listopada) w Rumi odbędzie się XIV edycja Pucharu Świata w armwrestlingu, czyli siłowaniu na ręce. Zaraz po zawodowcach swoją moc w ramionach zademonstrują niepełnosprawni zawodnicy.

Impreza o nazwie Złoty Tur World Cup – Rumia 2017, czyli Puchar Świata Zawodowców w armwrestlingu, to najbardziej rozpoznawalna na świecie impreza w siłowaniu na ręce. Zawody odbędą się w dniach 18-19 listopada na hali MOSiR. Start eliminacji zaplanowano na godzinę 9:00, a finały na godzinę 18:00.

Już po raz trzeci profesjonalny armwrestling zagości w Rumi – zapowiada Paweł Podlewski, prezydent Polskiej Federacji Armwrestlingu. - Będą pojedynki, które wzbudzą dużo emocji, niczym w filmie z Sylvestrem Stallone „Over the top”, na które serdecznie zapraszamy. Wstęp jest wolny - zachęca.

Jak dodaje, na zawody przyjedzie około czterystu najlepszych zawodników na świecie, siłujących się zarówno na lewą, jak i na prawą rękę. Przybędą gwiazdy, które mają na swoim koncie tytuły mistrza Europy, świata i różnych turniejów zawodowych. Będą to reprezentanci kilkudziesięciu państw, w tym mocna ekipa z USA.

Emocje nie skończą się jednak na Pucharze Świata w armwrestlingu. Zaraz po nim odbędą się IV Mistrzostwa Świata w siłowaniu się na rękę osób niepełnosprawnych. Również i na tę imprezę zjadą czołowi światowi siłacze.

Pomimo, że są to osoby niepełnosprawne, będzie to również widowisko pełne pokazu siły, umiejętności, determinacji, emocji, ale i również tolerancji – zaznaczają organizatorzy.

Mistrzostwa Świata Osób Niepełnosprawnych w armwrestlingu odbędą się również na hali MOSiR w Rumi, w dniach 20-21 listopada 2017 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...