14.11.2017 12:42 0 Redakcja/MOSG

Dwudziestu cudzoziemców musi opuścić Polskę

Źródło: MOSG

Kontrola zatrudnienia i legalności pobytu obcokrajowców, którą przeprowadzili funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej, wykazała kolejne nieprawidłowości. W jej wyniku 20 cudzoziemców będzie musiało opuścić Polskę, a dokładniej Wybrzeże.

Spośród osób kontrolowanych w ciągu ostatnich miesięcy przez straż graniczną, najczęściej wszczynano postępowanie wobec Ukraińców. Jednak w pierwszej połowie listopada 2017 roku obowiązujący w Polsce porządek prawny naruszyli też obywatele Mołdawii, Bośni i Hercegowiny, a także Turcji.

Kontrole wykazały, że ośmiu cudzoziemców nielegalnie wykonywało pracę, a pięciu przeterminowało dopuszczalny okres pobytu w Polsce. Sześciu nie miało ważnych wiz lub innych dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu, natomiast cel i warunki wjazdu oraz pobyt ostatniej osoby był niezgodny z deklarowanym – informują pogranicznicy.

Pozostałe skontrolowane osoby otrzymały zakaz wjazdu na teren Polski na okres od 6 do 12 miesięcy. Postępowanie administracyjne prowadzili m.in. funkcjonariusze z Gdańska i Władysławowa. O październikowych zatrzymaniach cudzoziemców pisaliśmy w tym artykule i tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...