14.11.2017 11:45 0 Redakcja

Wejherowskie nadleśnictwo zaprasza po choinki

Fot. TTM

Jednym z nieodłącznych elementów świąt Bożego Narodzenia jest choinka. Świąteczne drzewka czasem już na kilka tygodni przed Wigilią pojawiają się w wielu polskich domach. Jednak zanim tam trafią, są poddawane szczegółowej selekcji. Kupując choinkę, warto wybrać taką, która nie tylko będzie się wspaniale prezentować. Na długo powinna pozostać zielona i pachnąć lasem. Gdzie szukać takich bożonarodzeniowych drzewek? Odpowiedź jest prosta – w pobliskim nadleśnictwie.

Tradycja sprzedaży choinek przez leśniczych została zapoczątkowana jeszcze przed wojną. Świąteczne drzewka co roku można zakupić między innymi w Nadleśnictwie Wejherowo.

Uruchomiliśmy już sprzedaż drzewek bożonarodzeniowych. Ze względu na duże zainteresowanie zakupem indywidualnym, w tym roku nie prowadzimy sprzedaży hurtowej drzewek. W ofercie posiadamy: świerka pospolitego, świerka kłującego oraz jodłę kaukaską – informuje Nadleśnictwo Wejherowo.

Ceny za drzewka średniej wysokości wahają się od 20 do 34 złotych za sztukę. Szczegółowy cennik znajduje się TUTAJ. Choinki, które pochodzą prosto z lasu, można nabyć w leśnictwie Starzyno (tel. 606 675 403) oraz w Szkółce Leśnej w Domatowie (tel. 692 406 471). Lokalizacje poszczególnych leśnictw dostępne są TUTAJ. Zalecany jest wcześniejszy kontakt telefoniczny.

Sprzedaż prowadzona jest od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 14:00. Dodatkowo w przedświąteczną sobotę, czyli 16 grudnia, będzie dostępna sprzedaż w Szkółce Leśnej w Domatowie – uzupełnia Nadleśnictwo Wejherowo.

Nieco dłużej na choinki muszą poczekać mieszkańcy Choczewa i okolic. Tam sprzedaż bożonarodzeniowych drzewek potrwa zaledwie kilka dni i ruszy najprawdopodobniej na tydzień przed Wigilią.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

To właśnie w tych nadleśnictwach czekają żywe lub ścięte choinki. Ceny najczęściej są niższe od rynkowych, jedynym kłopotem może się okazać przewiezienie świątecznego drzewka. Niemniej dla wielu kupujących liczy się nie tylko cena i transport, ale również atmosfera tych niecodziennych zakupów. Jak podkreślają leśnicy, żywa choinka jest także najbardziej ekologicznym rozwiązaniem, ponieważ nie wymaga ani środków produkcyjnych, ani utylizacji.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...