12.11.2017 15:15 13 Redakcja

Sromotna porażka Gryfa na Wzgórzu Wolności

Niedzielne spotkanie (12 listopada) na Wzgórzu Wolności skończyło się dla wejherowian sromotną porażką. Błękitni Stargard pokonali żółto-czarnych 3:0. Tym samym gryfici zaprzepaścili ostatnią szansę na zwycięstwo w roli gospodarzy, w rundzie jesiennej.

Do końca pierwszej połowy na boisku nie działo się zbyt wiele. Kibice byli świadkami zaledwie kilku podbramkowych sytuacji, niemniej od początku meczu zauważalna była przewaga gości. Przyjezdni w pełni rozegrali się jednak dopiero w drugiej połowie.

Pierwsza bramka padła w 53. minucie. Precyzyjne dośrodkowanie wykorzystał wówczas Mateusz Węsierski, dzięki czemu Błękitni Stargard wyszli na prowadzenie. Dokładnie 10 minut później pozycję gości umocnił Maciej Więcek, samotnie pokonując obrońców i bramkarza. Ostatnia bramka w tym spotkaniu padła w 70. minucie za sprawą Grzegorza Szymusika, czym prawdopodobnie odebrał żółto-czarnym resztki woli walki.

Fot. Leszek Spigarski Fot. Leszek Spigarski Fot. Leszek Spigarski Fot. Leszek Spigarski Fot. Leszek Spigarski Fot. Leszek Spigarski Fot. Leszek Spigarski Fot. Leszek Spigarski Fot. Leszek Spigarski Fot. Leszek Spigarski Fot. Leszek Spigarski Fot. Leszek Spigarski

W efekcie spotkania Błękitni Stargard zdobyli trzy punkty, które mogą się okazać niezwykle cenne w walce o utrzymanie. Tym samym Gryf Wejherowo nie wykorzystał szansy, by doprowadzić do honorowego zwycięstwa na własnym boisku. W tej rundzie żółto-czarni ani razu nie wygrali jako gospodarze.

Bramki: 53. Węsierski, 63. Więcek, 70. Szymusik

Kartki: 56. Leleń (WEJ) – 68. Węsierski (BSS), 82. Szymusik (BSS)

Gryf Wejherowo: Leleń – Nadolski, Ptak, Trąbka, Wicki, Wicon (76. Małolepszy), Goerke, Maciejewski (74. Koszałka), Regliński, Gabor, Gierszewski. Rezerwowi: Duda,Banaszek, Okuniewicz

Błękitni Stargard: Rzepecki – Liskiewicz, Skórecki, Wojtasiak (73. Karmański), Mosiejko, Więcek (79. Wiśniewski), Fadecki (90. Orłowski), Pustelnik, Gutkowski, Szymusik, Węsierski (85. Magnuski). Rezerwowi: Ufnal, Burzyński, Rogala, Wiśniewski

Sędziowie: Łukarz Kużma (Białystok)