11.11.2017 14:01 5 Redakcja

Tak obchodzono Święto Niepodległości w regionie

Fot. TTM / Norda FM

W Narodowe Święto Niepodległości, które od 1937 roku z przerwami jest obchodzone jest 11 listopada na terenie całego kraju, organizowane są liczne przemarsze oraz wydarzenia towarzyszące. Nawet niesprzyjająca pogoda nie odstraszyła świętujących. Sprawdź, jak przebiegały tegoroczne lokalne obchody.

Święto Niepodległości w gminie Luzino – w programie znalazły się msza święta w intencji Ojczyzny oraz wspólny przemarsz. Galerię zdjęć można zobaczyć TUTAJ.

Obchody Święta Niepodległości w gminie Wejherowo – na mieszkańców czekały między innymi: debata młodzieżowa, wspólny przemarsz, śpiewanie pieśni patriotycznych, msza święta oraz wojskowa grochówka. Galerię zdjęć można zobaczyć TUTAJ.

Miejsko–powiatowa akademia z okazji Święta Niepodległości w Wejherowie. Galerię zdjęć można zobaczyć TUTAJ.

Święto Niepodległości 2017 – msza święta w wejherowskiej Kolegiacie. Galerię zdjęć można zobaczyć TUTAJ.

Parada Niepodległości Wejherowo 2017. Galerię zdjęć można zobaczyć TUTAJ.

Finał Parady Niepodległości 2017 w Wejherowie. Galerię zdjęć można zobaczyć TUTAJ.

Z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, już po raz trzeci w Rumi odbyła się „Parada Niepodległości”. Przemarsz przez miasto poprzedziła uroczysta msza święta, zaraz po niej mieszkańcy biało-czerwony pochód, który zakończył się pod pomnikiem Derdowskiego i Wybickiego, gdzie składano kwiaty. Po raz pierwszy w wydarzeniu wzięli udział również Żołnierze 18 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Wejherowie, Batalionu Dowodzenia Marynarki Wojennej w Wejherowie oraz 150 żołnierzy z Akademii Marynarki Wojennej. Pełna relacja, wraz z galerią zdjęć, znajduje się TUTAJ.

Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości w Helu. Galerię zdjęć można zobaczyć TUTAJ.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24