20.10.2017 10:45 11 Redakcja/Pomorskie.eu

Wejherowski szpital zyska sprzęt warty miliony złotych

Fot. archiwum

Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy w Wejherowie jest jedną z trzech placówek na Pomorzu, która otrzyma doposażenie Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych. Całkowity koszt modernizacji SOR-ów, obejmującej również szpitale w Gdyni i Kościerzynie, wynosi 15 milionów złotych.

Ma być przede wszystkim bezpieczniej. Dzięki nowoczesnej aparaturze medycznej, która dotrze do wejherowskiego szpitala w 2018 roku, pacjenci SOR-u będą szybciej i dokładniej diagnozowani. W razie konieczności, ich życie będzie ratowane za pomocą nowoczesnego sprzętu. Poprawi się też komfort pracy personelu medycznego. Całkowity koszt projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej przekroczy 3 miliony złotych.

Środki zostaną wydane m.in. na: kardiomonitory, echokardiografy, defibrylatory, respiratory oraz ultrasonografy – informuje serwis informacyjny Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Z kolei na SOR w gdyńskim Szpitalu św. Wincentego a Paulo zaplanowano remont, który obejmie m.in. wymianę kluczowych instalacji i zakup aparatury medycznej. Natomiast w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie przybędzie łóżek oraz stanowisk do obserwacji pacjentów. Zostanie też m.in. dobudowana zewnętrzna winda. Tamtejszy SOR również zyska nowy sprzęt. Program inwestycyjny ma się zakończyć w 2020 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...