20.10.2017 09:51 0 Redakcja / TTM

Pierwsze takie przedszkole od 20 lat – wciąż są wolne miejsca

Fot. TTM

Mieszkańcy gminy Puck doczekali się pierwszego przedszkola prowadzonego przez tamtejszy urząd. Dzięki unijnej dotacji udało się stworzyć taką placówkę w Mieroszynie.

Do tej pory trzeba było liczyć na usługi prywatnych przedszkoli i oddziały działające przy podstawówkach. Obecnie funkcjonuje już nowa placówka, prowadzona przez gminę Puck. Udało się ją stworzyć w Mieroszynie.

Otrzymaliśmy unijne dofinansowanie na budowę i kontynuację wychowania przedszkolnego, dzięki czemu powstało pierwsze od 20 lat przedszkole publiczne na terenie gminy Puck – podkreśla Tadeusz Puszkarczuk, wójt gminy Puck.

Przedszkole zostało zaplanowane na trzydzieścioro dzieci, w tym troje niepełnosprawnych. Obecnie są jeszcze dwa wolne miejsca, także zapraszamy – informuje Barbara Cybula, dyrektor Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Mieroszynie. – Bardzo się cieszymy, bo wszystkie dzieci naprawdę bardzo chętnie do nas przychodzą – dodaje.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Inwestycja stanowi odpowiedź na potrzeby mieszkańców ze wszystkich okolicznych sołectw. W Mieroszynie czekają nie tylko nowocześnie wyposażone pomieszczenia, ale również dodatkowe atrakcje i zajęcia, o które zadbają pracownicy.

Obiekt formalnie funkcjonuje od 1 września i wchodzi w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mieroszynie. Całkowity koszt tej inwestycji to około 800 tysięcy złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...