20.10.2017 08:44 0 Redakcja/Wejherowo.pl

Wejherowski dyrygent poprowadził koncert ku pamięci Chopina

Źródło: Wejherowo.pl

We wtorek 17 października minęła 168. rocznica śmierci najwybitniejszego polskiego kompozytora, Fryderyka Chopina. Z tej okazji w bazylice św. Krzyża w Warszawie odbył się uroczysty koncert. „Requiem” wykonały dwie orkiestra pod batutą Dawida Runtza, dyrygenta z Wejherowa.

Wykonawcami „Requiem” Wolfganga Amadeusza Mozarta były dwie orkiestry. Wydarzenie, które uświetniło rocznicę śmierci Fryderyka Chopina, miało wyjątkowo uroczystą oprawę.

Było to wydarzenie szczególnej rangi, gdyż zostało wykonane „Requiem” Wolfganga Amadeusza Mozarta ze wspaniałą orkiestrą Sinfonia Varsovia oraz chórem Collegium Vocale 1704 z Pragi – mówi dyrygent Dawid Runtz.

Organizatorem wydarzenia był Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Swoją obecnością koncert uświetniła Elżbieta Penderecki, prezes Stowarzyszenia Ludwiga van Beethovena.

Wejherowianin Dawid Runtz jest jednym z najmłodszych dyrygentów, który poprowadził ten tradycyjny i wyjątkowy w środowisku muzycznym koncert. Młody polski dyrygent, który w 2016 roku ukończył studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, z wielką maestrią poprowadził tak wielki zespół wykonawców, za co otrzymał zasłużone brawa.

Dawid Runtz jest laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Wejherowa dla osób przyczyniających się do rozwoju i promocji Wejherowa w różnych dziedzinach życia. Wywiad z dyrygentem można obejrzeć w programie „Gość dnia” Twojej Telewizji Morskiej, który jest dostępny pod tym adresem.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...