19.10.2017 18:30 1 Redakcja

Jastarnia: Kolejarze spytają pasażerów o przyszłość dworców

Zdjęcie ilustracyjne - archiwum

Mieszkańcy Jastarni, Juraty i Kuźnicy będą mogli się podzielić z kolejarzami pomysłami na temat wyglądu dworców zlokalizowanych w tych miejscowościach. Zanim kolej przystąpi do ich modernizacji, chce zapytać o zdanie pasażerów. Mają temu służyć specjalnie organizowane dla nich warsztaty.

Władze Jastarni oraz kolei zapraszają mieszkańców gminy na warsztaty kreatywne, które będą dotyczyły modernizacji dworców kolejowych w Jastarni, Juracie i Kuźnicy.

Te warsztaty to pierwszy etap konsultacji społecznych, poprzedzający przystąpienie do projektowania modernizacji dworców – wyjaśnia Wojciech Rybak, dyrektor Biura Inwestycji Polskich Kolei Państwowych. – Podczas spotkania zostaną określone jedynie ramy funkcjonalno-użytkowe inwestycji, a uczestnicy będą mogli przedstawić swoje oczekiwania i potrzeby mieszkańców, którzy korzystają z dworców.

Ze strony kolejarzy w konsultacjach uczestniczyć będą osoby bezpośrednio odpowiedzialne za projektowanie przyszłych inwestycji, jak również za ich realizację.

Spotkanie odbędzie się 25 października o godzinie 15:30 w sali nr 5 urzędu miejskiego w Jastarni.

Przypomnijmy, że w podobnych warsztatach uczestniczyli już mieszkańcy Pucka oraz gminy Puck.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...