17.10.2017 21:46 8 Redakcja

Rowerzystka pod wpływem alkoholu potrącona w Bolszewie

Archiwum

Na szczęście, nic nie zagraża życiu kobiety, która jechała na rowerze, będąc pod wpływem alkoholu, ulicą Zamostną w Bolszewie. Tam też została potrącona przez samochód osobowy. Do zdarzenia doszło we wtorkowy wieczór (17 października). Rowerzystka trafiła do szpitala.

Jak informuje wejherowska policja, na ulicy Zamostnej w Bolszewie, na pasie w kierunku Góry, doszło do potrącenia 43-letniej rowerzystki przez samochód. Kobieta została przetransportowana do szpitala przez pogotowie ratunkowe.

Jeszcze nie wiadomo, kto był winny w tym zdarzeniu drogowym – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. – Wiadomo natomiast, że rowerzystka była pod wpływem alkoholu, a rower, którym się poruszała, nie miał odpowiedniego oświetlenia.

Przyczyny zdarzenia będzie wyjaśniać wejherowska policja. Przy okazji tego zdarzenia, stróże prawa przypominają, że rower powinien posiadać odpowiednie oświetlenie – białe światło z przodu, lub żółte, z tyłu czerwone lub odblask– o każdej porze roku. Ponadto piesi, dla bezpieczeństwa, po zapadnięciu zmroku powinni być zaopatrzeni w odblaski.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...