20.10.2017 12:33 0 Redakcja/Gdynia.pl

Gdynia Sportowym Miastem Roku 2017

Fot. Gdynia.pl

Podczas II Kongresu Miast Sportowych w Toruniu Gdynia otrzymała statuetkę Sportowe Miasto Roku. Wśród pretendentów do tego tytułu było jeszcze 30 innych miejscowości. Nagrodę odebrał Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

W poniedziałek (16 października) w toruńskim Centrum Kulturalno-Kongesowym odbyła się II edycja Kongresu Miast Sportowych. Jest to wydarzenie służące integracji środowisk sportowych z całego kraju. W tym roku składało się z rozbudowanej części merytorycznej, złożonej z sesji plenarnej, trzech paneli dyskusyjnych oraz warsztatów, strefy expo i pikniku sportowego. Jego ukoronowaniem była uroczysta gala.

W czasie gali wręczono nagrody finalizujące projekt dla lokalnego środowiska sportowego „Polska na Medal” – wspólnej inicjatywy „Przeglądu Sportowego” i Onetu – oraz nagrodę główną „Sportowe Miasto”. To tytuł oficjalnie nadawany przez Kapitułę Kongresu, złożoną z osobistości uznanych w środowisku sportowym, mediowym i biznesowym oraz prezydenta Torunia.

Fot. Gdynia.pl Fot. Gdynia.pl Fot. Gdynia.pl

Podczas uroczystej gali przyznano trzy statuetki dla Sportowych Miast Roku. Miasta zostały podzielone na trzy kategorie według liczby mieszkańców. Do zwycięstwa w konkursie pretendowało aż 30 miejscowości. Kapitała redakcyjna w osobach Michała Pola oraz Przemysława Rudzkiego z „Przeglądu Sportowego” dokonała wyboru 30 miast pretendujących do wygranej w konkursie. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy kategorie (w każdej po 10 kandydatów): miasta do 100 tysięcy mieszkańców, między 100 a 250 tysięcy mieszkańców oraz powyżej 250 tysięcy.

Uroczystą galę, podczas której poznaliśmy laureatów, prowadzili Przemysław Babiarz i Michał Pol. Gdynia otrzymała tytuł Sportowego Miasta Roku w kategorii od 100 tysięcy do 250 tysięcy mieszkańców. Statuetkę dyrektorowi Gdyńskiego Centrum Sportu wręczył halowy Mistrz Świata i Europy w siedmioboju Sebastian Chmara.

Miasta w każdej kategorii nominowała redakcja najstarszego polskiego dziennika, lecz ostateczny wybór należał do specjalnej kapituły kongresu złożonej z uznanych osobistości w środowisku sportowym, mediowym i biznesowym – komentuje Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. – Sama obecność w takim gronie jest już wyjątkowa. Fakt wyróżnienia przez tak znamienitych ekspertów i znawców sportu sprawia, że otrzymanie tego tytułu jest niesłychanie cenne – dodaje.

W kategorii miast do 100 tysięcy mieszkańców zwyciężył Sopot, a w kategorii powyżej 500 tysięcy mieszkańców tytuł trafił do Wrocławia. Nagrodę Specjalną oraz Statuetkę Partnera Sportu otrzymał Toruń – gospodarz wydarzenia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...