25.09.2017 15:10 0 SilesianSEO Artykuł sponsorowany

Gdzie szybko i tanio wymienić dolara amerykańskiego?

Materiały promocyjne

Sprzedaż i kupno waluty – niezależnie od tego, jaka suma nas interesuje, zwykle wiąże się z porównaniem aktualnych kursów walutowych. Zwracamy uwagę zarówno na kantory tradycyjne, jak i kantory internetowe. Proponowane przez nie ceny mogą znacznie się od siebie różnić. Czym te różnice są spowodowane?

Tajemnicą jest spread

Wyjaśnieniem różnic w kursach walut proponowanych przez kantory stacjonarne oraz kantory internetowe jest przede wszystkim spread. To różnica pomiędzy ceną (kursem) kupna oraz ceną (kursem) sprzedaży danej waluty, np. amerykańskiego dolara. Zasada jest tutaj prosta: im niższy jest spread, tym większa jest korzyść dla klienta. Wysokość spreadu kantory kształtują samodzielnie, biorąc jednak pod uwagę przede wszystkim możliwość utrzymania własnego zysku oraz specyfikę swojej działalności. To właśnie w spreadzie znajduje się zarobek kantorów. Dlaczego więc jest on wyższy w kantorach tradycyjnych i niższy w kantorach online, które proponują korzystniejsze ceny?

Kantory stacjonarne działają na określonym terytorium i to głównie z niego pochodzą klienci, którzy dokonują transakcji. Jeśli w danym regionie funkcjonuje zaledwie jeden kantor czy dwa – ze względu na niewielki wybór takich usługodawców – trudno oczekiwać korzystnych cen. Z drugiej strony, nagromadzenie takich placówek na niewielkim obszarze może wpłynąć na wzrost konkurencyjności pomiędzy nimi, co może też poskutkować atrakcyjniejszymi kursami. Wystarczy jednak sprawdzić chociażby kurs usd w kantoronline.pl, by przekonać się, że nawet najniższa cena proponowana przez kantor stacjonarny jest wyższa od tej, którą otrzymamy w kantorze internetowym.

Tani kantor online

Wirtualne kantory mają praktycznie nieograniczone możliwości dotarcia do swoich klientów – granicą jest tutaj jedynie zasięg sieci. Dlatego – dla przykładu – kantorOnline.pl, biorąc pod uwagę znacznie wyższą liczbę realizowanych transakcji niż w przypadku tradycyjnych kantorów, może ustalić niższy spread i przez to zaoferować korzystniejsze kursy. Nawet kilkugroszową różnicę w odniesieniu do każdego wymienianego dolara odczują zaś klienci: zyskujący więcej podczas sprzedaży waluty oraz oszczędzający na jej zakupie.

Niższa cena to podstawowa zaleta korzystania z usług kantorów internetowych, kolejną jest także czas. Po pierwsze, ten zaoszczędzony. By dokonać transakcji, nie trzeba nawet wychodzić z domu – nie ma więc konieczności pójścia do stacjonarnej placówki czy czasochłonnego porównywania cen w kilku najbliższych kantorach. Po drugie, transakcje realizowane są nawet w kwadrans, przez całą dobę i siedem dni w tygodniu. Nie ma więc znaczenia, czy amerykańskiego dolara będziemy chcieli wymienić w poniedziałkowy poranek, środowy wieczór czy niedzielne popołudnie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24