17.09.2017 09:45 0 www.pogon.lebork.pl / Redakcja

Orkan Rumia uległ Pogoni Lębork

To był trudny i wymagający mecz. Pogoń w 8. kolejce IV ligi „Saltex" wybrała się do Rumi, by na tamtejszym stadionie zmierzyć się z 8. drużyną ligi – Orkanem Rumia. Pojedynek zakończył się zwycięstwem drużyny z Lęborka.

W Rumi Pogoń zagrała w podobnym ustawieniu, w jakim miała grać w odwołanym meczu z Sokołem, dwójką napastników z przodu. Duet ten stanowił Słowiński i Kazubowski. Na prawej obronie pojawił się młodzieżowiec Kamil Frącek.

Pierwsze 30 minut to mocny pressing ze strony Pogoni. Zespół długo utrzymywał się przy piłce i raz po raz atakował bramkę Kondraciewicza. Warty odnotowania był strzał w 8. minucie Kreffta czy chwilę później uderzenie przy słupku Słowińskiego. W rewanżu Renusz strzelał w kierunku bramki Szlagi, lecz piłka wysoko przeleciała nad poprzeczką. Z kolei 28. minuta to rzut wolny w okolicy narożnika boiska. Po strzale Wesserlinga piłka otarła się o poprzeczkę. Trzy minuty później z 20 metrów Wesserling ponownie egzekwuje wolnego. Tym razem futbolówka grzęźnie w czteroosobowym murze, a dobitka mija bramkę.

Druga połowa to coraz groźniejsze ataki gospodarzy. Bardzo aktywny w nich był Michał Renusz. Były zawodnik Jagielloni, GKS-u Bełchatów, Bogdanki Łęczna czy Arki Gdynia sprawiał defensywie przeciwnika sporo problemów. W 53. minucie przebiegł z kontrą przez całe boisko, by w finale uderzyć ponad bramką Szlagi. Z kolei 58. minuta to dogranie z boku Słowińskiego do Witkowskiego, a ten sunąc ślizgiem, minimalnie minął się z piłką. Niedługo potem z dystansu na bramkę Orkana strzelał Krefft i Łapigrowski.

Natomiast 65. minuta to świetna parada Szlagi po niezwykle groźnym strzale w długi róg Renusza. Dwie minuty później Pogoń wychodzi na prowadzenie. Dośrodkowanie Witkowskiego trafia pod nogi Łapigrowskiego, który z drugiej linii wszedł w pole karne Orkana i czubkiem buta skierował piłkę do siatki. Ataki i wiele wypracowanych sytuacji przyniosły efekty.

Stracona bramka wpłynęła na gospodarzy ożywiająco. Orkan postawił wszystko na jedną kartę i agresywnie atakował bramkę Szlagi. Pogoniści szanowali jednak piłkę i kontrolowali grę. W końcówce groźne strzały oddał Łapigrowski i Byczkowski. Po 90 minutach z hakiem sędzia odgwizdał koniec zawodów. Pogoń wygrywa w Rumi z Orkanem 1:0 i do Lęborka wróciła z kompletem punktów. Za tydzień w Lęborku mecz z Kaszubią Kościerzyna.

Bramka: Piotr Łapigrowski ('67)

Orkan: Kondraciewicz – Kowalski ('84 Hundrieser), Malek, Kozerkiewicz, Żuraw, Łapka ('61 Czerwionka), Krefft ('55 Wośk), Kulas, Jeruć, Kiełb, Renusz

Pogoń: Szlaga – Frącek, Szałek, Musuła, Łapigrowski, Szymański ('65 Miszkiewicz), Witkowski ('84 Stankiewicz), Wesserling ('59 Kłos), Krefft, Kazubowski ('55 Byczkowski), Słowiński

Żółta kartka: Wośk (Orkan)

Sędziowie: Leszek Wnuk, Marek Szerszeń i Sławomir Szulta


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...