13.09.2017 11:31 4 Redakcja / TTM

Krystek i Marcin T. ponownie przed sądem

fot. TTM

Oskarżony m.in. o gwałty na nieletnich Krystian W. po raz kolejny stanął przed puckim sądem. Podczas wtorkowej rozprawy (12 września) przesłuchiwano również jednego z kluczowych świadków, czyli Marcina T., współtwórcę Zatoki Sztuki. Mężczyzna także ma postawione zarzuty dotyczące obcowania płciowego z nieletnimi.

Przypomnijmy, że do zatrzymania Krystka doszło w połowie listopada 2015 roku w okolicach Wejherowa. Przedstawione mu oskarżenia dotyczą m.in. gwałtów, doprowadzenia do obcowania płciowego małoletnich dziewcząt, a także nakłaniania nieletnich do prostytucji i czerpania z tego procederu korzyści majątkowych. Łącznie zarzuca się mu popełnienie 42 czynów karalnych na szkodę 27 osób, banku i skarbu państwa. Obecnie Krystianowi W. grozi do 12 lat więzienia.

We wtorek (12 września) na sali sądowej pojawił się też Marcin T. – współtwórca sopockiej Zatoki Sztuki, gdzie zatrudniony był Krystek. Mężczyzna był przesłuchiwany jako świadek. Dawny wiceprezes wiceprezes MCKA także ma postawione zarzuty dotyczące między innymi obcowania płciowego z małoletnimi w zamian za korzyść majątkową. Marcin T. wciąż nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów, za które grozi do 12 lat więzienia. Zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego.

fot. TTM fot. TTM fot. TTM

Tego samego dnia miała zostać przeprowadzona także wizja lokalna z udziałem świadka, do której ostatecznie nie doszło, ze względu na brak dostępu do lokalu, którego dotyczyła.

Nie wiadomo, kiedy zakończy się postępowanie przeciwko Krystianowi W. i jaką karę wymierzy mu sąd. Obecnie mężczyzna odsiaduje wyrok dwóch lat pozbawienia wolności za użytkowanie kradzionego samochodu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...