23.08.2017 13:38 9 Redakcja/TTM

Puck: Po latach wraca komunikacja miejska

Fot. TTM

Dość długa trasa, ale pokonana w krótkim czasie, z około 20 przystankami. Tak ma wyglądać reaktywowana linia autobusu miejskiego w Pucku.

Mieszkańcy Pucka już wcześniej zgłaszali władzom miasta postulaty dotyczące ponownego uruchomienia komunikacji zbiorowej w tym mieście. Na razie planowane jest uruchomienie jednej linii, roboczo nazwanej „Po Pucku”.

Uważamy, że trzeba odtworzyć taką linię. Zobaczymy, jak ten pomysł sprawdzi się w praktyce. Chcemy spełnić oczekiwania mieszkańców w tym względzie – mówi Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka.

Na razie komunikacja miejska będzie kursować od 1 października do końca 2017 roku. W tym czasie władze będą analizować zainteresowanie mieszkańców i turystów tą ofertą. Jeśli będzie ona cieszyć się popularnością, miejski autobus na stałe zagości na puckich ulicach.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Od czasu zawieszenia komunikacji publicznej w Pucku wiele się zmieniło. Przez 15 lat sporo osób zamieszkało poza ścisłym centrum.

Na pewno miejska linia sprawdzi się w przypadku osób, które mieszkają na obrzeżach miasta – podkreśla pani Alicja, mieszkanka Pucka.

Standardy obsługi linii miejskiej, w porównaniu z tymi, które pamiętają mieszkańcy, znacznie się poprawią. Miasto chce zakupić typowo miejski autobus o dużej liczbie miejsc siedzących, wyposażony w klimatyzację i udogodnienia dla matek z dziećmi czy osób niepełnosprawnych. Również rozkład przystanków ma służyć komfortowi pasażerów.

Na pewno autobus miejski powinien się zatrzymywać w pobliżu instytucji użyteczności publicznej, na przykład przy nowym przedszkolu, w okolicy urzędu miasta czy szpitala. Będzie też zatrzymywał się przy centrach handlowych, kościołach i cmentarzu – podkreśla Hanna Pruchniewska.

Potencjalnych pasażerów do korzystania z publicznej komunikacji mają zachęcić ceny biletów. Bilet normalny ma kosztować dwa złote, a ulgowy – złotówkę. Do darmowych przejazdów będą mieć prawo osoby powyżej 75. roku życia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24