12.08.2017 19:00 0 Redakcja

Wojsko dla każdego – II Piknik Militarny w Lisewie

Fot. TTM

Bazar militarny, stoiska gastronomiczne czy przejażdżki sprzętem wojskowym – to tylko niektóre atrakcje II Pikniku Militarnego w Lisewie. Atrakcji nie brakuje dla miłośników militariów w każdym wieku.

Piknik trwa od piątku 11 sierpnia i zakończy się we wtorek 15 sierpnia paradą 15 z okazji dnia Wojska Polskiego pod wieżą widokową w Gniewinie. Tam też odbędzie się kolejna część imprezy.

Wiele eksponatów, które można podziwiać, pochodzi z czasów „zimnej wojny”. Jest to zatem żywa lekcja historii, nie tylko dla uczniów.

Zachęcamy do udziału w pikniku całe rodziny. W tym roku zapewniamy moc atrakcji. Czeka sprzęt militarny i muzealny, w tym również pojazdy gąsienicowe. Będzie też można skosztować prawdziwej wojskowej grochówki, kiełbasy czy golonki. Nie zabraknie też smakołyków dla dzieci – zachęca Ryszard Dutko, prezes Stowarzyszenia Militarni Gniewino.

Jedną z największych atrakcji pikniku jest przejazd saniami błotnymi. To wyzwanie dla odważnych, ale wrażenia są niepowtarzalne. Miłośnicy pojazdów gąsienicowych mogą skorzystać z możliwości przejażdżki (dzieci 15 zł; dorośli: 25 zł). Można również przejechać się pojazdami kołowymi (dzieci: 10 zł; dorośli: 15 zł).

Pojazdy pozyskujemy własnymi siłami: od osób prywatnych, z przedsiębiorstw czy złomowisk. W tej chwili posiadamy ponad 12 różnych pojazdów, które sami remontujemy. Większość z nich jest „na chodzie” – mówi Mieczysław Szczygielski ze Stowarzyszenia Militarni Gniewino.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Na pikniku pojawili się również pasjonaci z innych stowarzyszeń militarnych i osoby niezrzeszone, dzięki czemu można podziwiać bogatą kolekcję wozów i motocykli.

Przygotowano również stoiska, m.in. gastronomiczne, z odzieżą militarną czy z rękodziełem. Na chętnych czeka też strzelnica. Można także zwiedzić bunkier.

Zabawa typowo militarna odbywa się w godzinach od 9:00 do 20:00, a później trwa już typowy piknik połączony z koncertami. Jak zapewniają organizatorzy, można się bawić do białego rana.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...