11.08.2017 09:00 5 Redakcja/KMP Gdańsk

Grozili kobiecie śmiercią, wpadli po pościgu

Fot. KMP Gdańsk

Gdańscy policjanci zatrzymali trzech groźnych przestępców. Mężczyźni uwięzili młodą kobietę, pobili ją i grozili bronią. Sprawa jest rozwojowa. Niewykluczone, że dojdzie do kolejnych zatrzymań.

W poniedziałek 7 sierpnia gdańscy policjanci otrzymali zgłoszenie od 18-letniej kobiety, która opowiedziała, że od godzin popołudniowych poprzedniego dnia była siłą przetrzymywana przez kilku mężczyzn. Ponadto ofiara została pobita, grożono jej również bronią palną. Usłyszała też, że będzie uwięziona w mieszkaniu przez kilka najbliższych miesięcy. Udało się jej oswobodzić dzięki chwilowej nieuwadze sprawców.

Sprawą od razu zajęli się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku – zarówno z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, jak i Kryminalnego. Mundurowi wiedzieli, że zatrzymanie sprawców nie będzie proste. Jeden z nich od kilku miesięcy ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, gdyż poszukiwany był listem gończym przez prokuraturę w Malborku, a drugi był notowany jako członek zorganizowanej grupy przestępczej – informują mundurowi z KMP w Gdańsku.

Od momentu wpłynięcia zgłoszenia rozpoczęto intensywne poszukiwania sprawców. We wtorek 8 sierpnia po południu, w wyniku pościgu ulicami Gdyni, udało się zatrzymać pierwszego z nich. Okazał się nim 32-letni mężczyzna. Kolejnych sprawców, również po pościgu, zatrzymano dwie godziny później. Byli nimi 30- i 41-latek. Jednym z zatrzymanych okazał się były konkubent ofiary.

Gdańscy kryminalni przeszukali mieszkania zatrzymanych. W trakcie tych czynności odnaleziono dwie sztuki broni palnej wraz z amunicją oraz około kilograma różnego rodzaju środków psychoaktywnych, takich jak dopalacze, kokaina czy marihuana.

Fot. KMP Gdańsk Fot. KMP Gdańsk

Zatrzymani zostali doprowadzeni w czwartek 10 sierpnia do Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa, gdzie usłyszą zarzuty. Grozi im nawet kilkanaście lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...