26.07.2017 10:21 0 Redakcja

Deszcz sparaliżował drogi i zalał posesje

fot. TTM

Sprawdziły się prognozy lokalnych synoptyków dotyczące wystąpienia intensywnych opadów deszczu. Skutki pogodowych anomalii odczuwalne są od środowego poranku (26 lipca), zwłaszcza na terenie powiatu wejherowskiego i Trójmiasta. Z utrudnieniami muszą się liczyć kierowcy oraz mieszkańcy terenów zalewowych.

Korki dotknęły przede wszystkim zmotoryzowanych poruszających się Obwodnicą Trójmiasta, Estakadą Kwiatkowskiego, a także głównymi ulicami Rumi i Redy. Znaczne spowolnienie zauważalne jest również na drogach powiatu puckiego. Po więcej szczegółów zapraszamy do informacji drogowych.

Pierwsze zgłoszone przypadki zalań dotyczyły Bojana. Przy ulicy Warszawskiej woda dostała się do magazynu jednej z tamtejszych firm. Natomiast przy ulicy Czarna Góra spływająca z drogi deszczówka zagrażała zalaniem okolicznych domostw. Strażacy musieli też interweniować przy ulicy Tysiąclecia.

Do podobnych zdarzeń doszło w Rumi przy ulicy Strzeleckiej i Stoczniowców, gdzie zagrożone zalaniem były posesje, biura i magazyny. Natomiast przy ulicy Dąbrowskiego woda zalała jezdnię i dostała się do zaparkowanych samochodów.

Intensywne opady nie ominęły również Luzina. Przy ulicy Strzebielińskiej drastycznie podniósł się poziom wody w zbiorniku na deszczówkę. Strażacy zmuszeni byli ją wypompować, by nie doszło do zalań okolicznych posesji. Ostatnie takie zgłoszenie, które otrzymały wejherowskie służby, dotyczyło wiaduktu w Gościcinie. O dziwo, do żadnych podobnych zdarzeń nie doszło na terenie powiatu puckiego.

fot. TTM

Ulewa dotknęła również mieszkańców Gdańska, zalana została między innymi Aleja Jana Pawła II na Zaspie. Poniżej znajduje się materiał filmowy przesłany przez naszego czytelnika.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...