24.07.2017 14:31 0 Redakcja / materiały prasowe

Prawie tona przyborów szkolnych dla dzieci z Kresów

Materiały prasowe

W ramach trzeciej edycji zbiórki pod nazwą „Nie jest kolorowo” Stowarzyszenie Traugutt.org odwiedziło kilkanaście placówek przedszkolnych na Wileńszczyźnie. Ich podopieczni otrzymali niemal tonę przyborów szkolnych i pomocy dydaktycznych. Było to możliwe dzięki wsparciu między innymi mieszkańców Małego Trójmiasta Kaszubskiego oraz Trójmiasta.

Z projektu skorzystały dzieci ze żłobków, przedszkoli oraz szkół w: Glinciszkach, Anowilu, Mejszagole, Awiżeniach, Dużych Kabiszkach, Niemenczynie, Bezdanach, Mickunach, Wesołówce, Nowej Wilejce, Rudominie oraz w Rukojniach.

Przedstawiciele Stowarzyszenia Traugutt.org spotkali się ze starostą gminy Niemenczyn oraz dziećmi wypoczywającymi na koloniach w Narwiliszkach.

  • Wszystkie wizyty, do których doszło na początku lipca, były przepełnione rozmowami o kolejnych pomysłach do realizacji na Litwie. Przed 1 września, czyli przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, wolontariusze stowarzyszenia ponownie przyjadą do polskich szkół na Wileńszczyźnie z kolejnymi przyborami szkolnymi – informują działacze.

Materiały prasowe Materiały prasowe Materiały prasowe Materiały prasowe Materiały prasowe Materiały prasowe

Przypomnijmy, że projekt „Nie jest kolorowo” to akcja charytatywna organizowana od 2015 roku na terenie województwa pomorskiego. Przedmiotem zbiórki są przybory szkolne, które następnie trafiają do uczniów polskich placówek edukacyjnych za wschodnią granicą.

  • Długofalowym rezultatem akcji jest wzrost świadomości, zarówno wśród uczniów mieszkających w Polsce, jak i za granicą, oraz intensyfikacja kontaktów międzyszkolnych – przekonują społecznicy.

Organizatorem akcji „Nie jest kolorowo” jest Stowarzyszenie Traugutt.org z Pruszcza Gdańskiego, które od 2013 roku prowadzi działalność edukacyjną, charytatywną i kulturalną, krzewiąc wartości patriotyczne oraz upowszechniając wiedzę historyczną. Stowarzyszenie zajmuje się też koordynacją i wspieraniem przedsięwzięć kresowych. Wcześniej o akcji pisaliśmy tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24