19.06.2017 11:51 0 Redakcja / mat. prasowe

Kolejne ubogie dzieci będą mieć prawdziwe wakacje

Dzieci z domów dziecka, pieczy zastępczej oraz ubogich rodzin wezmą udział w dwutygodniowym wypoczynku, wzbogaconym o rozmaite atrakcje, w tym również profesjonalne lekcje języka angielskiego. XXI edycja projektu English Camp rozpocznie się 31 lipca w kaszubskiej Szarlocie.

English Summer Camp to kilkumiesięczny projekt społeczny organizowany od 2004 roku przez wolontariuszy z gdańskiego oddziału Project Management Institute (PMI). Uczestnikami przedsięwzięcia są dzieci pochodzące z domów dziecka, rodzin zastępczych i rodzin o niskim statusie społecznym i finansowym. Każdego roku jest to około 40 podopiecznych z Trójmiasta oraz Kaszub.

W trakcie dwutygodniowego wypoczynku dzieci uczestniczą w lekcjach języka angielskiego, które prowadzone są przez wykwalifikowanych nauczycieli i lektorów. Dodatkowo, dla podopiecznych organizowane są liczne zajęcia i warsztaty, takie jak: bieg na orientację, treningi sportowe, warsztaty plastyczne czy zajęcia dotyczące recyklingu i zasad postępowania z elektrośmieciami.

W trakcie obozu dzieci poznają również podstawy zarządzania projektami. Każda edycja English Camp ma swój motyw przewodni, w ramach którego dzieci zespołowo realizują swój własny projekt – tego lata będzie to taniec. Dzięki licznym aktywnościom uczestnicy obozu mają okazję nie tylko ciekawie spędzić czas, ale również nauczyć się nowych rzeczy, poznać nieznane do tej pory dziedziny oraz odkryć swoje mocne strony.

English Summer Camp organizowany jest dzięki wsparciu nie tylko wolontariuszy, którzy w ramach swojego czasu wolnego angażują się w projekt, ale również dzięki licznym sponsorom i partnerom. W gronie tegorocznych sponsorów znalazły się m.in. takie firmy jak Staples, AURAEKO Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego oraz Cedrob S.A. Projekt otrzymał również wsparcie finansowe Miasta Gdańska.

English Camp organizowany jest nieprzerwanie od 2004 roku dwa razy do roku, w trakcie ferii zimowych oraz wakacji. W obozie wzięło udział już ponad 750 dzieci w wieku 9-14 lat z całego Pomorza.

Więcej o całej inicjatywie znaleźć można na stronie projektu oraz na Facebooku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24