21.04.2017 14:31 0 Rekacja/ug.wejherowo.pl

Do Gościcina samochodem, dalej autobusem. Będzie węzeł

Żródło: rpo.pomorskie.eu

Nowe przystanki, wiaty, parkingi i miejsca dla rowerów. Wszystko to pojawi się w Gościcinie, gdzie powstanie węzeł przesiadkowy, który ma zachęcić kierowców do zrezygnowania z podróży samochodem i skorzystania z usług transportu publicznego. Inwestycja zostanie dofinansowana ze środków unijnych.

Zarząd województwa wybrał do dofinansowania kolejne projekty dotyczącego budowy węzłów przesiadkowych. Władze gminy Wejherowo nie kryją zadowolenia z decyzji władz Pomorza.

  • Miło nam poinformować, że wśród zakwalifikowanych projektów znalazł się także ten obejmujący Gościcino! Dzięki inwestycjom powstaną nowe przystanki i wiaty, parkingi dla samochodów i rowerów oraz drogi dojazdowe do węzłów – czytamy na stronie ug.wejherowo.pl.

Rozbudowane i przebudowane zostaną ulice i skrzyżowania w bezpośrednim otoczeniu obiektu. Powstaną także odcinki nowych tras rowerowych i chodników oraz niezbędna infrastruktura do obsługi pasażerów, a także ułatwienia dla osób niepełnosprawnych.

  • Inwestycję planujemy zlokalizować w okolicach skrzyżowania ulicy Fabrycznej i Drzewiarza - wyjaśnia Maciej Milewski, zastępca wójta gminy Wejherowo.

Prace ruszą prawdopodobnie w roku 2018 i potrwają dwa lata. Gmina na ich realizację otrzyma blisko 800 tysięcy złotych. Pełen koszt szacowany jest na około 2 miliony złotych.

Węzły integracyjne mają przyczynić się do usprawnienia komunikacji. Jednym z celów realizacji szeregu inwestycji jest zachęcenie mieszkańców do przesiadania się z samochodów do komunikacji zbiorowej. Jak wyjaśniają eksperci, dzięki temu skróci się czas podróży np. do pracy. Zmniejszą się też jej koszty. Ponadto poprawi się bezpieczeństwo oraz zmniejszy emisja zanieczyszczeń do środowiska.

Podobna infrastruktura ma powstać m.in. w Pucku, Władysławowie i Jastarni. O tych inwestycjach pisaliśmy tutajtutaj i tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...