27.05.2011 11:01 0

Oświadczenie Stowarzyszenia Kibiców Gdyńskiej Arki

Przedstawiamy oświadczenie SKGA dotyczące wydarzeń podczas meczu Arki Gdynia z Legią Warszawa.

Stowarzyszenie Kibiców Gdyńskiej Arki z ubolewaniem przyjmuje do wiadomości wydarzenia jakie zaszły wśród kibiców naszego klubu w związku z meczem z Legią Warszawa w dniu 25 maja.

Jesteśmy przeciwni podziałowi rysującemu się wśród sympatyków Arki. Apelujemy o zachowanie jedności w tej trudnej dla klubu chwili.

Wszystkich kibiców i grupy prosimy o zachowanie godne sympatyków naszego klubu. Uznajemy, że kibice z sektora "Górka" kierowali się walką o prawa kibiców przeciwko nagonce prowadzonej przez władze państwowe na nasze środowisko. Szanujemy kibiców z pozostałych sektorów, którzy uznali, że w obliczu dramatycznej sytuacji naszego klubu, należy wspierać piłkarzy Arki. Każda z tych grup kierowała się dobrą wolą, swoim przekonaniem o słuszności podejmowanych działań. Możemy jedynie ubolewać, że na skutek ogromnych emocji doszło między tymi grupami do nieporozumień.

Dziś uznajemy za absolutnie karygodne i zbędne obrażanie się nawzajem przez kibiców o różnych poglądach. Za absurdalne uznać należy licytacje, kto jest lepszym, a kto gorszym kibicem. Nie prowadźmy dyskusji, czy lepsi są młodzi ludzie z grupy Ultras, grupa wyjazdowa, czy kibice okazjonalnie obecni na meczach. Wszyscy jesteśmy dziś Arce potrzebni, jak nigdy wcześniej.

SKGA apeluje do wszystkich, którzy mają w sercu Arkę Gdynia i szacunek dla żółto- niebieskich barw, o zaniechanie wszelkich waśni. Wzywamy do jedności w tym trudnym momencie dla naszego klubu.

Jesteśmy różni. Mamy różne poglądy polityczne, jesteśmy w różnej sytuacji życiowej i materialnej. Ale łączy nas miłość do piłki, klubu i naszych barw. SKGA apeluje o spokojną rzeczową dyskusję, a nie tworzenie fikcyjnych podziałów. Lżenie ludzi noszących żółto-niebieskie barwy przez innych kibiców, bez względu na różnicę poglądów, uznajemy za niedopuszczalne. Nie prowadźmy absurdalnej dyskusji na forach internetowych, podczas której obrażamy innych kibiców naszego klubu.

25 maja był dniem pełnym emocji. Także tych najgorszych. Ale niech spór z 25 maja stanowi dla nas nauczkę, jak łatwo się skłócić. I wyciągnijmy z tej nauczki odpowiednie wnioski.

W najbliższym czasie SKGA zorganizuje spotkanie dla wszystkich zainteresowanych kibicowaniem naszemu klubowi. O terminie – poinformujemy w najbliższych dniach, po opadnięciu zbędnych emocji.

TYLKO ARKA GDYNIA


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24