25.01.2017 11:39 0 Redakcja / TTM

W regionie przybędzie ponad sto kilometrów ścieżek rowerowych

fot. TTM

Około 125 kilometrów nowych ścieżek rowerowych powstanie w ramach partnerstwa kilku samorządów powiatu puckiego i wejherowskiego. Umowę o współpracy podpisano we wtorek (24 stycznia) w Rzucewie.

Samorządowcy gminy Puck, Krokowa, Kosakowo, Jastarnia, Hel i Choczewo zdecydowali się na wspólną realizację programu wojewódzkiego „Pomorskie Trasy Rowerowe o znaczeniu międzynarodowym”.

  • Każda gmina określiła swoje zadania, łącznie dotyczy to 125 kilometrów tras rowerowych, w tym odbudowy, budowy i oznakowania – wyjaśnia Tadeusz Puszkarczuk, wójt gminy Puck.

Koszt realizacji całej inwestycji to około 15 milionów złotych. Każda z gmin uczestniczących w projekcie ma odrębny zakres zadań.

fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM

  • W ramach projektu chcemy zmodernizować około 8 kilometrów naszej ścieżki rowerowej, ona została wykonana 10 lat temu z naturalnej nawierzchni, a w tej chwili dojrzała już do tego, żeby ją zmodernizować. Mamy nadzieję, że właśnie dzięki temu projektowi, uda się to zrobić - tłumaczy Jarosław Pałkowski, zastępca burmistrza Helu.

Dla porównania ośmiokilometrowa ścieżka rowerowa, która powstanie w Helu, ma kosztować samorząd około 2 milionów złotych. Z kolei Jastarnia chce wydać na ten cel 700 tysięcy złotych. Obie inwestycje są koniecznie, bo to jedna z najbardziej uczęszczanych przez rowerzystów tras w sezonie letnim.

  • Odcinek pomiędzy Juratą a Helem stanowi również jeden z najbardziej malowniczych na całym Półwyspie Helskim. Są to niezapomniane widoki i stanową atrakcję dla każdego rowerzysty - ocenia Jarosław Pałkowski.

Umowa partnerska to dopiero początek współpracy, teraz samorządy muszą złożyć wspólny wniosek, termin mija 27 stycznia. Prace budowlane mają się rozpocząć najwcześniej w drugiej połowie 2017 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24