23.01.2017 11:42 0 Redakcja/mat.pras.

Prawie 1,5 tys. zdjęć gdańskich muzealiów trafiło do sieci

fot. screen Dziedzictwo.pomorze.pl

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska uruchomiło serwis Dziedzictwo.pomorze.pl. Zaprezentowano w nim zbiory ikonografii oraz bursztynu zdigitalizowane w ramach programu Kultura Cyfrowa.

Zdjęcia zdigitalizowano w ramach programu Kultura Cyfrowa, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2016 r. To nie koniec, bo w planach są kolejne prace w tym kierunku.

Na przełomie 2017/2018 roku chcemy oddać kolejne 2,5 tys. wizerunków. W tym celu złożyliśmy kolejny wniosek w ramach programu Kultura Cyfrowa – mówi Waldemar Ossowski, dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Gdańska.

Portal ma być prosty i przejrzysty w obsłudze.

– Serwis Dziedzictwo.pomorze.pl został stworzony w oparciu o otwarte oprogramowanie i służy do pilotażowego udostępnienia wytworzonych w 2016 r. zasobów cyfrowych. Z punktu widzenia użytkownika, jest to prosta przeglądarka z podstawowymi narzędziami do przeglądania - mówi Marcin Kłos, kierownik Działu Digitalizacji.

W najbliższym czasie na stronie dostępna będzie wyszukiwarka wzbogacona o kategorie wyszukiwania. - W przypadku dofinansowania z Kultury Cyfrowej, już w kwietniu przystąpimy w do budowy docelowego portalu prezentującego zbiory muzeum – dodaje Marcin Kłos.

Zobacz: Dziedzictwo.pomorze.pl


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24