20.05.2011 13:51 0

Wejherowo: Chętnych na wykłady nie brakuje 

Zajęcia bieżącego semestru na Wejherowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku YMCA dobiegają powoli końca, lecz aktywność studentów nie maleje. Dzięki współpracy z Kaszubsko-Pomorską Szkołą Wyższą w Wejherowie wykłady z wielu przedmiotów odbywają się w murach tej uczelni. To zdecydowanie podnosi prestiż zajęć i jeszcze bardziej mobilizuje studentów-seniorów do uczestnictwa w wykładach.

Ostatnio około 50. słuchaczy-seniorów wysłuchało kolejnego wykładu Wandy Kanteckiej z polonistyki na temat Postmodernizmu we współczesnej literaturze i sztuce. Mgr Wanda Kantecka, ceniona wejherowska polonistka, przyciąga na swoje wykłady wielu wejherowian. Jej bogata wiedza i doświadczenie, a także erudycja i profesjonalizm, powodują, że godzinny wykład przebiega tak szybko, jak by trwał zaledwie kwadrans.

Wymienione podczas zajęć nazwiska polskich pisarzy postmodernistów takich jak Manuela Gretkowska, Izabela Filipiak czy Olga Tokarczuk trafiły do notatek studentów i na pewno ich twórczość stanie się przedmiotem poszukiwań w wejherowskich bibliotekach. Będzie też o czym rozmawiać podczas kolejnych zajęć z polonistyki, które rozpoczną się w jesiennym semestrze.

W najbliższym czasie szykuje się ważna dla studentów-seniorów uroczystość. 26 maja br. Kaszubsko-Pomorska Szkoła Wyższa obejmie patronat naukowy nad Wejherowskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku prowadzonym przez ZMCh „Polska YMCA” w Gdyni. Uroczystość odbędzie się w 26 maja br. o godz. 17.30 w auli KPSW w Wejherowie przy ul. Dworcowej 7.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24