13.11.2016 16:00 0 Redakcja / gdynia.pl

Przewodnik po Kaszubach i lokalnej kuchni - w jednej aplikacji

Źródło: gdynia.pl

Koniec lata wcale nie musi oznaczać zakończenia turystycznego sezonu. Również jesienno-zimową porą można odwiedzać Kaszuby i próbować bogactwa lokalnych smaków. „Gdynia i Północne Kaszuby zawsze w smak" to nowy projekt, realizowany w ramach współpracy gmin i powiatów zrzeszonych w Metropolitalnym Forum Norda. Przewodnik mieści się w jednej aplikacji.

Projekt nie tylko promuje wiedzę o kaszubskiej kuchni, ale także podpowiada turystom oraz mieszkańcom regionu, gdzie się udać, aby posmakować lokalnych potraw, przez cały rok. Wśród najbardziej charakterystycznych dań znalazły się między innymi: blutka, leberka, kuch, frikase czy pomuchle przyrządzane na różne sposoby.

Aplikacja to przewodnik kulinarny, który nie tylko wskaże „najsmaczniejsze miejsca”, ale poinformuje również o imprezach, których smakosze kaszubskich potraw nie powinni opuścić. Mobilną aplikację "Gdynia i Północne Kaszuby" można nieodpłatnie pobrać z Google Play i AppStore. Natomiast folder w wersji papierowej dostępny jest w informacjach turystycznych poszczególnych gmin.

Przypomnijmy, że Metropolitalne Forum Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów Norda powstało w 2011 roku, by ułatwić współpracę pomiędzy gminami Kaszub Północnych. Dziś grupa zrzesza 24 podmioty. Dzięki wspólnym działaniom realizowane są m.in. projekty takie, jak Obszar Funkcjonalny Dolina Logistyczna czy Nadmorski Obszar Usługowy NORDA. W ramach regionalnych obchodów Światowego Dnia Turystyki Metropolitalne Forum Norda zostało wyróżnione przez prezesa honorowego Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej za działania na rzecz rozwoju turystyki w kategorii subregionalny marketing terytorialny.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24