23.09.2016 12:00 0 Redakcja / wejherowo.gdansk.lasy.gov.pl

Wejherowskie nadleśnictwo odnawia swoje zakątki

fot. TTM

W ostatnich dniach Nadleśnictwo Wejherowo zakończyło remont miejsca postojowego obok leśniczówki w Kąpinie oraz mniejszy obiekt znajdujący się na rozjeździe dróg Darżlubie-Leśniewo. Miejsca wyposażono w nowe elementy, odnowiono część starych urządzeń oraz postawiono nowe oznakowanie.

  • Na dużym obiekcie wyznaczyliśmy obszar przeznaczony dla pojazdów oraz strefę rekreacyjną z wyznaczonymi miejscami do palenia ognisk. Mamy nadzieję, iż powstrzyma to poruszanie się samochodami po całym terenie, co powodowało jego rozjeżdżanie, a że wiosną ślady dojazdów oraz miejsca po ogniskach się zazielenią, co poprawi estetykę miejsca i wpłynie pozytywnie na możliwość relaksowania się - informuje Nadleśnictwo Wejherowo.

fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM Źródło: wejherowo.gdansk.lasy.gov.pl fot. TTM fot. TTM Źródło: wejherowo.gdansk.lasy.gov.pl Źródło: wejherowo.gdansk.lasy.gov.pl Źródło: wejherowo.gdansk.lasy.gov.pl Źródło: wejherowo.gdansk.lasy.gov.pl Źródło: wejherowo.gdansk.lasy.gov.pl Źródło: wejherowo.gdansk.lasy.gov.pl

Oba obiekty znajdują się przy chętnie wykorzystywanym przez mieszkańców Wejherowa i okolic tzw. „asfalcie darżlubskim", który stanowi sporą trakcję dla rolkarzy i rowerzystów.

  • Miejsce obok leśniczówki jest też często odwiedzane przez ludzi wolących bierny wypoczynek, na przykład z książką w ręku. Wykonaliśmy te prace z myślą o mieszkańcach, by umilić im pobyt na łonie natury - dodaje nadleśnictwo.

Jednocześnie służby leśne apelują o poszanowanie wykonanej pracy i wspólnego mienia, które ma jak najdłużej służyć wszystkim mieszkańcom.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...