26.08.2016 08:37 0 Redakcja / mat. prasowe

Zwiedzaj średniowieczną osadę z wejherowskimi cyklistami

fot. archiwum

Wejherowskie Towarzystwo Cyklistów organizuje kolejną wycieczkę rowerową dla mieszkańców miasta i okolic. Tym razem miłośnicy jednośladów wybiorą się do Średniowiecznej Osady w Sławutowie oraz Puszczy Darżlubskiej.

  • Początek w najbliższą niedzielę (28 sierpnia) na Placu Jakuba Wejhera o godzinie 10:00. Około 30-kilometrowa trasa wiedzie przez piękne lasy Puszczy Darżlubskiej, jest średnio-łatwa. Zakładamy tempo na na poziomie około 13-14 km/h, co nie powinno nikomu sprawić problemów. Cała trasa prowadzi szerokimi, ubitymi szutrówkami, należy się też spodziewać niewysokich pagórków – informują organizatorzy.

Na uczestników spotkania, oprócz doznań sportowych, czeka również podróż w czasie. Jedną z zaplanowanych atrakcji jest zwiedzanie średniowiecznej osady w Sławutowie.

  • Tam zaplanowany jest konkurs o przyrodzie i ruchu drogowym z nagrodami oraz ognisko z kiełbaskami, prowiant we własnym zakresie. Miejsce na ognisko jest już zarezerwowane, a sztyce na kiełbaski przygotowane. Bilety wejścia sponsoruje Wejherowskie Towarzystwo Cyklistów, a więcej o średniowiecznej osadzie można przeczytać tutaj - dodają organizatorzy.

Powrót zaplanowany jest na godzinę 15:00. Więcej szczegółowych informacji dotyczących wycieczki można znaleźć na Facebooku.

Kolejny wyjazd odbędzie się 11 września (niedziela) do Dąbrówki - Muzeum Techniki Wojskowej Gryf.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24