22.06.2016 13:38 0 redakcja/gdynia.pl

Tańcząca fontanna na Placu Kaszubskim w Gdyni

fot. gdynia.pl

Gdyński Plac Kaszubski czeka modernizacja. Będzie tam można odpocząć od miejskiego zgiełku, usiąść na ławce w cieniu parkowej zieleni i... zrelaksować się przy fontannie. Będzie to drugi taki obiekt w mieście, po mającej już kilkadziesiąt lat fontannie na Skwerze Kościuszki – zapowiadają władze miasta.

  • Jeszcze w czerwcu zostanie ogłoszony przetarg w systemie „zaprojektuj i wybuduj" na modernizację placu Kaszubskiego w Gdyni. Inwestycja obejmie montaż nowych ławek i ustawienie donic z zielenią parkową - tak by powstała osobna przestrzeń, odgradzająca wypoczywające tam osoby od pobliskich ulic, czy stojaków rowerowych. Elementem, który całkowicie zmieni charakter tego miejsca, ma być fontanna, dry-plaza, potocznie nazywana tańczącą – czytamy na stronie gdynia.pl.

Będzie to instalacja z 30 dyszami tworzącymi obrazy wodne, z podświetleniem. Konstrukcja ma mieć około 27 metrów długości i 2 m szerokości. W założeniach słupy wody mają sięgać do 2 metrów wysokości. Każda z dysz będzie podświetlona podwodnym reflektorem LED, pozwalającym na uzyskanie barwnego obrazu wody. Zimą, gdy fontanna będzie nieczynna, reflektory rozświetlą zieleń i cały plac. Aby uzyskać zamierzony efekt, zamontowanych zostanie dodatkowych 14 reflektorów do iluminacji drzew. Zarówno dysze, jak i lampy sterowane będą elektronicznie.

Według założeń, modernizacja placu Kaszubskiego ma zakończyć się jesienią tego roku. Koszt kompleksowej inwestycji wyniesie około 1,3 mln zł.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24