07.06.2016 11:42 0 Redakcja/TTM

Jest nowy parking przy wejherowskim szpitalu

fot. TTM

Przy wejherowskim szpitalu powstał nowy parking. To kolejny krok do rozwiązania problemu z zostawianiem aut przy lecznicy. Władze miasta i powiatu obiecują, że to jeszcze nie koniec i do użytku zmotoryzowanych zostanie oddana kolejna przestrzeń.

Teren, na którym znajduje się nowy parking, został zagospodarowany za sprawą Lasów Państwowych.

  • Widzieliśmy tutaj potężny problem z miejscami parkingowymi i problem z wjeżdżaniem pacjentów szpitala na drogi leśne, dlatego chcieliśmy to zatrzymać na tym parkingu - wyjaśnia Janusz Mikoś, nadleśniczy Nadleśnictwa Wejherowo.

Choć to parking leśny, założenie jest takie, że korzystać z niego będą głównie pacjenci szpitala.

  • Bardzo się ciesze, że lasy wykonały poszerzenie tego parkingu i udostępniły ten kawałek gruntu do parkowania – mówi starosta wejherowski Gabriela Lisius.

To nie jest jednak ostateczne rozwiązanie problemu. Już dziś planowane są kolejne inwestycje przy udziale wszystkich samorządów z powiatu.

  • Nawet ten parking, który właśnie został otwarty, to jest jeszcze za mało, żeby zapewnić dla wszystkich chętnych miejsca parkingowe. W związku z tym miasto próbuje pozyskać tereny, które są w pobliżu lądowiska śmigłowców - zaznacza Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.

Teren znajduje się pomiędzy dawną pętlą autobusową a szpitalnym lądowiskiem.

  • Dobrze by było, żeby szpital projektując kolejne inwestycje, starał się doprowadzić do powstania windy dla osób niepełnosprawnych, która doprowadzałaby z parkingu bezpośrednio do szpitala i wówczas problem z brakiem miejsc parkingowych prawdopodobnie przestanie istnieć – dodaje prezydent.

fot. TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24