02.06.2016 11:31 0 Beata Bogalecka - koordynator

Reda: Festyn Młodzież-Dzieciom

1 czerwca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie odbył się FESTYN "Młodzież-Dzieciom". Od wielu już dni uczniowie klas II A, IIB, IIC Liceum oraz IAT, IIAT, IIIAT, IIIB Technikum przygotowywały szereg zabaw, gier i dyscyplin sportowych na Dzień Dziecka.

W rytm muzyki i przy zapachu pieczonych na grillu kiełbasek, nasza młodzież uśmiechami przyjmowała pierwszych gości.

Na boisku z każdą chwilą robiło się ciaśniej. Roześmiane Maluchy z redzkich przedszkoli niestrudzenie odwiedzały kolejne stanowiska. Od każdego odchodziły machając triumfalnie otrzymanymi upominkami. Chętnie i z zapałem ćwiczyły pierwszą pomoc. Pod fachowym instruktażem naszych uczniów dowiadywały się co to jest masaż serca.

Wymalowane buźki wypełnione słodkościami, uśmiechy na twarzyczkach - dla tych chwil było warto! Kulminacją okazało się widowiskowe przeciąganie liny. Zaangażowanie zawodników było ogromne.

Naszymi Gośćmi w tym radosnym i szczęśliwie pogodnym Dniu, była młodzież z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wejherowie, gimnazjum, dzieci z redzkich przedszkoli oraz szkół podstawowych.

Na boisku bawiło około 120 dzieci, ale nie liczby są ważne. Ważne było jak wiele serdeczności i zabawy nasi Uczniowie potrafili okazać dzieciom będąc przecież jeszcze tak niedawno w tym wieku. Zabawa integracyjna udała się. Bariery zdały się nie istnieć.

Młodzież udowodniła, że potrafi włączyć do wspólnej zabawy wszystkie dzieci.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24