26.04.2016 14:40 0 Redakcja / mat. prasowe

Zmodernizują nadmorskie szlaki turystyczne

Nadleśnictwo Choczewo przeznaczy 2 miliony złotych na ochronę obszarów pasa nadmorskiego przed nadmierną presją turystyczną. Zmodernizowanych zostanie pięć szlaków turystycznych, w tym szlaki położone w obszarze Natura 2000 i w jego bezpośrednim sąsiedztwie.

Utwardzone zostanie łącznie 6,6 km dróg dojazdowych lub dojść do plaż Bałtyku. W Lubiatowie i Słajszewie powstaną kontenery sanitarne z toaletami i szczelnymi zbiornikami na ścieki.

  • Ponadto przy plaży w Słajszewie oraz plaży położonej przy obiektach Fundacji „Mimo Wszystko" Anny Dymnej w Lubiatowie planowana jest budowa dwóch ekologicznych zapleczy sanitarnych, na które złożą się kontenery sanitarne z toaletami i szczelnymi zbiornikami na ścieki. Obiekty zaopatrzone będą w wodę ze studni, z płytkich ujęć oraz energię elektryczną pochodzącą z zainstalowanych ogniw fotowoltaicznych - czytamy na stronie Nadleśnictwa Choczewo.

Na trzech szlakach powstaną obiekty małej architektury turystycznej, czyli wiaty, ławy, stoły i kosze na śmieci. Przy czterech szlakach wzniesione zostaną również obiekty służące edukacji leśnej.

Projekt będzie realizowany do 30 września 2018 roku, jego wartość to blisko 2 miliony złotych. Nadleśnictwo wyda na ten cel 600 tysięcy złotych, pozostałe koszty pokryje dofinansowanie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24