26.04.2016 12:41 0 Redakcja/TTM/powiat wejherowski

W redzkiej szkole nauczą się grać w LoL-a i CS-a

Gry komputerowe na lekcjach to marzenie każdego ucznia. Już wkrótce w jednej z redzkich szkół uruchomiona zostanie klasa, w której będzie można nauczyć się tworzenia gier komputerowych. Wszystko dzięki nowym pracowniom komputerowym.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie ma nowe pracownie komputerowe, które pozwolą na uruchomienie nauczania zawodu technik-grafik z innowacją „e-sport i tworzenie gier”. Nowe pracownie zostały wyposażone oraz dostosowane także do kształcenia w zawodzie technik organizacji reklamy, technik architektury krajobrazu oraz technik geodeta.

Uczniowie zaprezentowali możliwości nowego sprzętu, wykonując kilka projektów oraz pokazując zasady gier turniejowych on-line.

ZSP w Redzie ma zamiar uruchomić klasę w zawodzie technik-grafik z innowacją „e-sport i tworzenie gier”. Klasa ma liczyć 30 uczniów, spośród których zostanie wyłonionych sześć e-sportowych drużyn mających brać udział w turniejowych rozgrywkach Counter-Strike: Global Offensive lub League of Legends.

  • Nowe pracownie to jest odpowiedź na to, co oczekują obecnie młodzi ludzie, którzy bardzo wiele czasu poświęcają grom komputerowym, komputerom, wszelkiemu rodzaju technologii informatycznej. Staramy się w tej szkole nadążać za ich zainteresowaniami i właśnie te pracownie, poświęcone nie tylko kształceniu zawodowemu, ale także e-sportowi, który chcielibyśmy tutaj rozpocząć od września 2016 roku, są odpowiedzią na te potrzeby - wyjaśnia Dorota Nowicka-Klimowicz, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie.

Uczniowie tej klasy będą mogli zdobyć wiedzę między innymi z zakresu wiodących silników gier, jak Unity i Unreal Engine. Dodatkowo szkoła zapewnia potrzebny sprzęt, pomoc w wyjazdach na turnieje oraz opiekę psychologa i pedagoga dla drużyn e–sportowych. Niezależnie od kariery zawodniczej absolwenci klasy „e-sport i tworzenie gier” otrzymają tytuł zawodowy: technik cyfrowych procesów graficznych uznawany w krajach Unii Europejskiej.

  • W redzkiej placówce będziemy rozwijać sektor kreatywny, czyli technik reklamy, technik grafiki komputerowej, chcemy zrobić studio nagrań. Rozwijamy branżę, która jest taką niszą na rynku. Absolwenci tego kształcenia to będą pojedyncze osoby zatrudniane przez wszystkie firmy, bo tak naprawdę dzisiaj na rynku każda firma potrzebuje reklamy - wyjaśnia Gabriela Lisius, starosta wejherowski.

Każda z sal została wyposażona w 17 zestawów komputerowych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24