13.04.2016 12:00 0 redakcja/UM Gdynia

Gdynianin będzie biegał po krach na Oceanie Arktycznym

Fot. Materiały prasowe Piotra Sucheni i organizatorów North Pole Marathon

Piotr Suchenia z Gdyni weźmie udział w North Pole Marathon - biegu dla prawdziwych twardzieli, organizowanym na biegunie północnym. Tegoroczna edycja North Pole Marathon wystartuje już dzisiaj (13.04) około godziny 18:00 czasu lokalnego i będzie czternastą odsłoną najdalej wysuniętej na północ imprezy sportowej na ziemi.

  • Bieg na dystansie 42 kilometrów i 195 metrów odbywa się raz w roku w ekstremalnych warunkach pogodowych. Porywisty wiatr sprawia, że temperatura odczuwalna sięga poniżej -40 stopni Celsjusza, czyniąc go jednym z najtrudniejszych biegów na świecie. Lekko na pewno nie będzie, ale taki właśnie jest maraton. On nie uznaje kompromisów i bardzo dosadnie ukazuje wszystkie słabe strony człowieka - mówi Piotr Suchenia.

Trasa biegu prowadzi po krach pływających po Oceanie Arktycznym. Z powodu trudnych warunków pogodowych i możliwości pęknięcia lodu na trasie, data tegorocznego startu była już dwukrotnie przekładana.

Od 2002 roku bieg udało się ukończyć ekskluzywnej grupie 378 osób, w tym 319 mężczyznom i 59 kobietom.

  • W tym roku na starcie stanie kolejnych 56 śmiałków z 21 krajów świata. Wśród nich Piotr Suchenia - biegacz, maratończyk, triathlonista i pracownik Gdyńskiego Centrum Sportu, gdzie zajmuje się organizacją imprez. Jest także trenerem personalnym. W swoim życiu ukończył już 24 maratony, m.in. w tak odległych miejscach, jak Jamajka, Bangkok, Tromso czy Majorka - informuje gdynia.pl.

Rekord życiowy gdynianina wynosi 2 godziny 29 minut i 34 sekundy, a jego marzeniem jest ukończenie biegu na koronnym dystansie każdego z kontynentów.

Fot. Materiały prasowe Piotra Sucheni i organizatorów North Pole Marathon

Fot. Materiały prasowe Piotra Sucheni i organizatorów North Pole Marathon


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24