16.03.2016 13:18 0 Redakcja

Który z samorządowców jest mordercą?

fot. archiwum

Aby wesprzeć wejherowskie hospicjum postanowili wystawić spektakl teatralny pt. „Puste krzesło”. W role bohaterów wcielą się osoby znane z lokalnego życia publicznego, a wśród nich Beata Rutkiewicz, Bartłomiej Czyżewski, Rafał Szlas czy Marcin Drewa. Premiera spektaklu w najbliższy piątek, 18 marca, w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie. Druga odsłona już 7 kwietnia.

Dzięki twórczej pracy nad scenariuszem, powieść sensacyjną pt. "Śmierć mówi w moim imieniu” udało się przemienić w dynamiczną sztukę, którą z łatwością można wystawić na scenie.

  • Choć spektakl to kryminał, to nie da się uniknąć komediowych scenek, dlatego myślę, że trochę tego przemycimy w spektaklu. Na próbach jest po trochu wszystkiego: trochę bólu, trochę nerwów, trochę śmiechu – tak, jak być powinno. A wszystko oczywiście w szczytnym celu – mówi Ewelina Magdziarczyk-Plebanek, reżyser.

Przypomnijmy, że całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na rzecz Hospicjum pw. św. Judy Tadeusza w Wejherowie, które zajmuje się opieką nad osobami dotkniętymi chorobą nowotworową w jej terminalnym okresie. Ale spektakl ma przyciągnąć widzów nie tylko charytatywnym celem i ciekawą fabułą, ale także dość nietypową obsadą.

  • Dobierając kandydatów do ról, starałam się trafić charakterem. Już na etapie pisania scenariusza miałam w głowie, kto może te role zagrać, później dopiero wykonałam telefony. Zaakceptowali role i okazuje się, że dobrze się w nich czują – wyjaśnia Ewelina Magdziarczyk-Plebanek.

Samorządowcy przyjęli propozycje z entuzjazmem, choć dla niektórych jest to zupełnie nowe doświadczenie. Natomiast jak ryby w wodzie czują się na scenie Bartłomiej Czyżewski i Marcin Drewa, którzy niejednokrotnie występowali już przed liczną publicznością.

  • Wraz z Marcinem mamy najwięcej tego tekstu, dlatego też każdy wolny wieczór spędzamy na próbach i nauce. Jest ciekawie, nadchodzi też lekka trema przed tym 18 marca, bo ta premiera zbliża się wielkimi krokami – mówi Bartłomiej Czyżewski, teatralny „Joe Alex”.

  • Nie możemy się już doczekać i dołożymy wszelkich starań, żeby to się udało. Jestem przekonany, że ten wielowątkowy spektakl, z zagadkowym morderstwem w tle, będzie dla widzów bardzo ciekawy. Z chęcią biorę udział w charytatywnych przedsięwzięciach i bardzo się z tego cieszę – dodaje Marcin Drewa, odtwórca roli „Bena Parkera”.

W rolach głównych zobaczymy: Beatę Rutkiewicz, Piotra Bochińskiego, Marcina Drewę, Bartłomieja Czyżewskiego, Rafała Szlasa, Tomasza Grotha, Leszka Winczewskiego, Renatę Twarduś , Jadwigę Jędrej, Rafała Dębskiego, Ryszarda Nalepkę, Bogusława Kaczmarka, Adama Hebla i Paulinę Angel. Wstęp do spektaklu przygotował Bogdan Tokłowicz.

Bilety w cenie 20 złotych można było nabyć w siedzibie biblioteki miejskiej w Wejherowie, która mieści się przy ulicy Kaszubskiej 14. Premiera spektaklu odbędzie się 18 marca.

Z myślą o osobach, którym nie udało się zarezerwować miejsc na premierę, artyści organizują drugą odsłonę, która odbędzie się 7 kwietnia. Sprzedaż biletów już ruszyła.

fot. archiwum fot. archiwum fot. archiwum fot. archiwum fot. archiwum fot. archiwum fot. archiwum fot. archiwum fot. archiwum


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...