02.04.2016 10:00 0 Redakcja/mat.prasowe

Trwa konkurs na najlepszego nauczyciela Pomorza

www.pixabay.com

Ruszyła pierwsza edycja konkursu na najlepszego nauczyciela Pomorza, w którym można zgłaszać kandydatury wybitnych pedagogów i wychowawców, którzy wszechstronnie kształtują osobowość uczniów. - Chodzi o takich nauczycieli, którzy są wyjątkowi. Chcemy ich "wyłowić", żeby pokazać przykłady dobrych praktyk, pokazać tych nauczycieli, którzy wykonują bardzo dobrą pracę na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego - wyjaśnia Małgorzata Kłos, dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku.

Spośród zgłoszonych pedagogów komisja konkursowa wybierze dziesięciu kandydatów, z których wyłoni trzech laureatów. Do jednego z nich trafi tytuł Nauczyciela Pomorza roku 2016 i statuetka, do dwóch pozostałych wyróżnienia. Laureaci otrzymają także nagrody pieniężne.

  • Celem konkursu jest uhonorowanie nauczycieli, wychowawców i innych pracowników pedagogicznych zatrudnionych w zarówno publicznych jak i niepublicznych placówkach, które znajdują się na ternie województwa pomorskiego. Wspomagając wszechstronny rozwój ucznia, przyczyniają się do budowania kapitału społecznego na Pomorzu - informuje Małgorzata Kłos, dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku.

Wyróżnionym nauczycielem powinna być osoba, która nie tylko uczy, ale także odznacza się charyzmą, jest nastawiona na budowanie osobowości młodego człowieka oraz promuje pożądane wzorce zachowania.

Wyłonienie zwycięzcy i wyróżnionych osób odbędzie się w drugiej połowie września, natomiast uroczyste nadanie tytułu Nauczyciel Pomorza oraz wręczenie nagród będzie miało miejsce podczas V Forum Pomorskiej Edukacji.

Harmonogram konkursu „Nauczyciel Pomorza" obowiązujący w 2016 roku:

  • od 15.03.2016 r. do 15.05.2016 r. - składanie wniosków,

  • od 15.05.2016 r. do 15.07.2016 r. - ocena zgłoszonych kandydatur przez Komisję Konkursową,

  • do 30.09.2016 r. - rekomendacja Marszałkowi Województwa Pomorskiego przez Komisję Konkursową dziesięciu Kandydatów do tytułu „Nauczyciel Pomorza",

  • do 14.10.2016 r. - powiadomienie pisemne rekomendowanych Kandydatów o terminie wręczenia nagród,

  • 26.10.2016 r. - uroczyste nadanie tytułu „Nauczyciel Pomorza Roku 2016" oraz wręczenie nagród laureatom Konkursu podczas V Forum Pomorskiej Edukacji.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...