25.01.2016 16:00 0 Redakcja/UM Rumia

Najmłodsi z Rumi nauczą się pływać za darmo

www.pixabay.com

Rumia otrzymała 48 tys. zł dotacji z Ministerstwa Sportu. Pieniądze zostaną przeznaczone na naukę pływania dla najmłodszych dzieci.

Urząd miasta uzyskał dofinansowanie w ramach programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”.

  • Dotacja pokrywa 50 proc. wartości zadania – mówi Agnieszka Rodak, naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta rumskiego magistratu. – Pozostałą część pokrywamy z miejskiego budżetu.

Nauką zostaną objęte dzieci z klas I-III ze szkół podstawowych. Zajęcia będą się odbywały na pływalni w Kosakowie.

Z obowiązkowych zajęć wychowania fizycznego na krytym basenie korzystają już uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych oraz gimnazjaliści. Dla pozostałych uczniów miasto organizuje naukę pływania w systemie pozalekcyjnym oraz w wakacje.

  • Chodzi o wyrównywanie szans dzieci w zakresie nauki pływania – dodaje Agnieszka Rodak. – Z zajęć skorzystają bowiem ci uczniowie, którzy nie mają takiej możliwości w ramach lekcji w-f. Zajęcia nie są obligatoryjne, tylko przeznaczone dla osób zainteresowanych. Są nieodpłatne i będą się odbywały w grupach 10-osobowych. Miasto zapewnia dowóz w obydwie strony, opiekę instruktorów, bilet wstępu na basen oraz ubezpieczenie.

W przyszłym roku urzędnicy będą ubiegać się o kolejne dofinansowanie. Na razie beneficjentami programu będą najmłodsi uczniowie z czterech rumskich szkół: SP nr 1, SP nr 6, SP nr 9 oraz SP nr 10.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24