20.04.2011 09:15 0

Gdynia: Asseco najbliżej finału

Już tylko jedno zwycięstwo dzieli podopieczny Tomasa Pacesasa od awansu do finału rozgrywek TBL. Gdynianie pokonali wczoraj na wyjeździe Czarnych Słupsk 87:78. Piąty mecz odbędzie się 27 kwietnia w Gdyni.

Przed półfinałami kibice mieli nadzieję, że gdynianom wystarczą cztery mecze, by znaleźć się w finałowej dwójce. Jednak niepodziewana porażka w drugim spotkaniu, przedłużyła rywalizację.

Wczoraj Asseco rozegrało swój drugi mecz na słupskim parkiecie. Mistrzowie Polski atakowali od pierwszych minut. Kilkupunktową przewagę uzyskali w trzeciej kwarcie. Prowadzenia nie oddali już do końca spotkania. Gdynianie prowadzą aktualnie 3:1 i są krok od awansu do finału. Wszystko może rozstrzygnąć się już 27 kwietnia w Gdyni.

Energa Czarni Słupsk - Asseco Prokom Gdynia 78:87 (25:29, 20:18, 14:27, 19:13)

Energa Czarni Słupsk: Blassingame 19, Jazvin 12, Cesnauskis 11, Białek 9, Roszyk 2 - Szawarski 9, Leończyk 9, Davis 6, Avery 1.

Asseco Prokom Gdynia: Ewing 17, Witka 16, Hrycaniuk 7, Eldridge 4, Szczotka 2 - Videnov 14, Szubarga 10, Burrell 10, Adams 7, Frasunkiewicz 0.