05.11.2015 14:00 0 Redakcja

Krystek został zatrzymany w okolicy Wejherowa [FILM]

KWP Gdańsk

W okolicy Wejherowa doszło do zatrzymania Krystiana W. Mężczyzna jest podejrzewany o dokonanie przestępstw seksualnych na nieletnich dziewczynach.

Prokuratura najprawdopodobniej zamierza postawić mężczyźnie zarzuty związane z gwałtem i posiadaniem pornografii dziecięcej. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie pozostaje do dyspozycji prokuratury. Dziś Krystek ma zostać przesłuchany, być może już jutro usłyszy zarzuty.

W trakcie zatrzymania był wyraźnie zaskoczony i nie stawiał żadnego oporu.

  • Dzisiaj (5.11) w okolicach Wejherowa zatrzymano 38-letniego Krystiana W. Do zatrzymania doszło około godziny 10:00 na polecenie gdańskiej prokuratury - informuje nadkom. Joanna Kowalik-Kosińska, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku.

Mundurowi przeszukali mieszkanie zatrzymanego. Zabezpieczyli szereg przedmiotów między innymi nośniki pamięci i telefony komórkowe. Cały materiał zostanie teraz przekazany do badań, które przeprowadzi odpowiedni biegły.

Zatrzymany został przewieziony do jednostki Policji. Mężczyzna najprawdopodobniej usłyszy zarzuty dotyczące zgwałcenia.

O Krystianie W. zrobiło się głośno już jakiś czas temu, kiedy to 14-letnia Anaid po spotkaniu z 38-latkiem popełniła samobójstwo, rzucając się pod pociąg na gdańskiej Oruni. Nastolatka przed śmiercią wysłała do koleżanki sms-a, informując że została zgwałcona.

  • Anaid nie rzuciła się pod pociąg po kontaktach ze mną, ale po kontaktach z rodziną. Na drugi dzień doszło do tragedii, nie w dzień spotkania ze mną. Potem spotkała się jeszcze z kilkoma innymi osobami. Nie mam sobie nic do zarzucenia - mówił kilka dni temu w Pucku Krystian W.

Tymczasem w Pucku w sprawie Krystka prowadzony jest inny proces. 38-latek oskarżony jest o zgwałcenie 17-letniej podopiecznej domu dziecka. Do gwałtu miało dojść 24 marca 2014 roku. Dziewczyna poznała mężczyznę w internecie, a podczas ucieczki z placówki poprosiła go o nocleg dla siebie i swojej koleżanki.

Według zeznań kilku pokrzywdzonych nastolatek, Krystian W. wabił nieletnie dziewczęta, a następnie je gwałcił. Sam oskarżony uważa, że prowadzona jest wobec niego nagonka.

Krystek nie przyznaje się do winy w tej sprawie oraz w pozostałych, które toczyły się w kilku prokuraturach Trójmiasta.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...