25.07.2015 09:32 0

W tym roku również pokonają Krzyżaków pod Świecinem!

Już wkrótce, 1 sierpnia, będziemy mieli okazję przenieść się w czasy średniowiecza. Zobaczymy na żywo rycerzy w zbrojach, łuczników, kuszników, a także grupy oręża i artylerii. Nie zabraknie także strojów z XV wieku, muzyki dawnej i średniowiecznego jadła. Wszystko za sprawą organizowanej rekonstrukcji Bitwy pod Świecinem.

Tegoroczna Inscenizacja Bitwy pod Świecinem odbędzie się 1 sierpnia (sobota). Obóz zostanie otwarty dla zwiedzających o godzinie 13:00, natomiast sama inscenizacja, jak co roku, rozpocznie się o godzinie 15:00.

Historyczny nastrój wprowadzi muzyka oraz ludzie wyglądający, jakby przenieśli się w czasie prosto z 1462 roku. Punktem kulminacyjnym będzie rekonstrukcja krwawej bitwy.

  • Obóz zamykamy o godz 19:00. W trakcie przygotowań do inscenizacji odbędzie się pokaz drwala i sponsora - Jacka Groenwalda, a przygrywać będzie nam zespól muzyki dawnej "Góra Trolla" - informuje organizator.

Wojska krzyżackie zostaną rozgromione przez polskich żołnierzy. Walka będzie zacięta, jednak po zabiciu dowódcy armii krzyżackiej wszystko stanie się jasne. Śmierć poniosą trzy czwarte Krzyżaków.

Bitwa pod Świecinem uważana jest przez historyków za punkt zwrotny w działaniach wojny trzynastoletniej, ponieważ wkrótce po niej wojska polskie rozpoczęły ofensywę militarną, spychając Krzyżaków do obrony. Bitwa wykazała zdolności polskiego dowódcy i pozbawiła Krzyżaków wojsk na lewym brzegu Wisły.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...