26.06.2015 20:03 0

Rybaczówka w Dębkach już otwarta!

Budynek Rybaczówki, czyli miejsce do obróbki ryb oraz kolejny atrakcyjny punkt na mapie inwestycji gminy Krokowa został dziś (26.06) oficjalnie otwarty. Projektowanie budynku trwało aż siedem lat, jego budowa natomiast zaledwie jeden rok. Koszt inwestycji to 7 mln złotych.

Rybaczówka pełnić będzie rolę nowoczesnego zaplecza dla rybaków przybrzeżnych. W nowoczesnym budynku naprawią łodzie, sieci czy wyprawią złowione ryby. Z budynku korzystać będą mogli za darmo, z wyjątkiem mediów.

  • Rybaczówka w Dębkach to kolejny nowoczesny obiekt, który ma służyć przede wszystkim rybakom do remontowania łodzi przybrzeżnych oraz naprawiania sieci. Ma być to również obiekt socjalny, gdzie będą mogli polepszyć swoje warunki pracy - mówi Kazimierz Plocke, wiceminister ds. rolnictwa.

Pomysłodawcą Rybaczówki jest obecny starosta pucki, który wcześniej związany był z gminą Krokowa.

  • Od samego początku chciałem, żeby ten obiekt był atrakcyjny, żeby to nie była taka wiata czy hala, która służy do obróbki ryb złowionych przez lokalnych rybaków, ale żeby ten budynek przyciągał oko. Budynek ma przyciągać oko i ma być punktem atrakcyjnym na mapie inwestycji gminy Krokowa - zaznacza Jarosław Białk, starosta pucki.

Z budynku skorzystać będą mogli turyści. Z myślą o nich powstała 20-metrowa wieża widokowa z windą.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24