16.06.2015 15:21 0

Kierowcy taksówek uczyli się pierwszej pomocy

Kierowcy z Taxi Plus zdobyli wiedzę teoretyczną jak obsługiwać defibrylator, poprawnie wykonywać resuscytację oraz praktykowali pierwszą pomoc na manekinie. Taksówkarze z Wejherowa przeszli właśnie poważny kurs pierwszej pomocy. Ich praca to ciągły udział w ruchu drogowym, prawdopodobieństwo, że będą świadkami interwencji duże, a zatem i nie bez znaczenia ich, od teraz świadome niesienie pomocy na drodze.

Taksówkarze przechodzą różne kursy, między innymi topograficzne, teraz mogli również wziąć udział w kursie pierwszej pomocy.

  • Przecież nie wiedząc jak udzielić pierwszej pomocy jeszcze możemy zaszkodzić, dzięki tym szkoleniom nie będziemy się bać udzielać pierwszej pomocy - mówi Bogdan Czaplewski, prezes Taxi Plus Wejherowo.

Szkolenie odbyło się z inicjatywy Bogdana Tokłowicza oraz Tomasza Grotha.

  • Im większa rzesza mieszkańców czy różnych grup zawodowych będzie wiedziała jak się zachować w sytuacjach krytycznych, a nie wiadomo kiedy kto w takiej sytuacji może się znaleźć, tym będziemy czuli się bardziej bezpieczni – wyjaśnia Bogdan Tokłowicz, przewodniczący Rady Miasta Wejherowa.

  • Zainteresowanie jest bardzo duże i trzeba będzie częściej organizować kursy pierwszej pomocy – mówi Tomasz Groth, Państwowe Ratownictwo Medyczne.

W kursie uczestniczyli wyłącznie taksówkarze Taxi Plus Wejherowo.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24